1. Home
  2. ÖzelDosyalar
  3. Kemeraltı’nın Özel Lezzetleri

Kemeraltı’nın Özel Lezzetleri

GÜNCELLEME: 7.02.2022

Yıllardır İzmir’in göbeğinde çalışıyorum ve özellikle öğle saatlerinde kıymetli lezzet keşifleri yapma fırsatı buluyorum. En özel lezzetleri toparlamak istedim, yazıya Kemeraltı’nın özel lezzetleri başlığını verdim, Kemeraltı sınırlarının genişliğine güvenerek. Listedeki yemeklerin bazılarının Basmane dolayında, kiminin Çankaya taraflarında yer aldığını belirteyim, adres ve telefon numaralarını ekledim. Bu özel lezzetlerin fiyatlarının çoğunlukla bölge ortalamasının az üzerinde yer aldığını da belirteyim. Bu liste söğüş, midye dolma, boyoz, kumru gibi İzmir’de ne yenir sorusunun cevaplarını içermiyor. Ya başka yerde kolay kolay bulamayacağınız, ya da benim başka yerde bulduklarımdan çok daha iyi olan lezzetleri içeriyor. (Katkılarından dolayı Gurmecanlar‘a teşekkürler) Bu listede yer alan mekanların tamamının ve daha fazlasının Kemeraltı lezzet haritası içinde de yer aldığını belirteyim.

1Paçacı Remzi Usta'da Mumbar

 

Bumbar, Mumbar, Kemeraltı'nın özel lezzetleri, Paçacı Remzi Usta

Güneydoğu anadolu kentlerimizde yaygın olan ve bence muhteşem bir lezzet olan bağırsak dolmasını hakkıyla yapan İzmir’deki çok nadir yerlerden biri. Hafif acılı olarak yaptıkları mumbar sadece cuma günleri var. Paçacı Remzi Usta‘ya gitmişken hala kaldı ise paça çorbası içmenizi de öneririm, unlu terbiye kullanılmadan etin kendi suyuyla yapıyorlar.

İsmet Kaptan Mahallesi, Fevzi Paşa Bulvarı, 1361.Sokak, No 115 / Telefon: +90 232 4415545

Comment(19)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.