1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Osman Usta Antalya Börekçisi – İzmir’de Antalya Böreği Nerede Yenir?

Osman Usta Antalya Börekçisi – İzmir’de Antalya Böreği Nerede Yenir?

2

Yemek kültürü açısından çok zengin değildir Antalya, diğer şehirlerde yapılmadığına üzüldüğüm piyazı vardır en özel. Bir de sanırım börekçi Tevfik’i meşhur ettiği, Antep katmeri hamur gibi incecik açılan hamura yapılan Antalya böreği. Antalya’da ne yenir yazıma göz atabilirsiniz. Antalya piyazının İzmir’de nerede yenebileceğini henüz bulamadım ama İzmir’de Antalya böreği nerede yenir sorusunun cevabı var, kemeraltındaki Antalya börekçisi Osman Usta’da yenir.

Kemeraltı’nda yenilebilecek özel lezzetler üzerine odaklandığımda tipik İzmir lezzetlerine değil de farklı tatlara odaklanmıştım, İzmir’de Antalya böreği nerede yenir sorusunun cevabı olan Osman usta da Kemeraltı’nın özel lezzetleri listeme dahil oldu. Antalya böreği ile tanışmak ya da özlem gidermek için çok iyi bir seçenek.

İzmir’de Antalya Böreği Nerede Yenir?

İzmir'de Antalya Böreği Nerede Yenir, Osman Usta Antalya Börekçisi

Antalya’da bu böreklerin kıymalı ve peynirlisi yapılıyor, Osman usta ise envayi çeşidini yapıyor. (Kıymalı 13 lira, Şubat 2019) Bir seferinde spesiyal denemiştim, içi karma karışık olan, hiç gerek yok, özellikle içerisine katılan yumurta lezzeti feci bozuyor. Az soğanlı, biraz maydanozlu kıymalı Antalya böreği ise ilk gidişte kesinlikle tercih edilmesi gereken tip. Henüz tatmadım ama yaptıkları su böreği de hayli çekici görünüyordu.

Tatlı börek de yapıyorlar aslında ama Osman ustanın dükkanının hemen yanından pasaja girince bir kaç dükkan ötede Elgani Ezmecizade var. Tatlı için oraya gidip Burdur usulü ezmelerden tatmanızı öneririm. Her iki mekan da Kemeraltı lezzet haritası dahilined de yer alıyor.

Osman Usta Antalya Börekçisi – İletişim

Adres: Konak Mahallesi, 853 Sokak No 11 35250 Konak/İzmir
Telefon: +90 232 489 35 42

Osman Usta Antalya Börekçisi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.