1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Doğan Büfe – Kemeraltı’nda Boyoz Nerede Yenir?

Doğan Büfe – Kemeraltı’nda Boyoz Nerede Yenir?

0

Yemek için önünde kuyruk beklediğiniz yerlerden biridir Doğan Büfe. Sabahları önünde 15-20 metreye kadar uzanan kuyruğa bakıp, “sabah sabah lokma dağıtıyorlar herhalde” demeyin, o sıraya girin. O sıra İzmir’in en iyi boyozlarından birine ulaşmak için. Tezgahın başına 3 kişi dikiliyorlar, ikisi içeride biri dışarıda, çok süratli bir şekilde ilerletiyorlar sırayı, bir dakikaya kalmaz sıra size gelir.

Doğan büfede temel olarak 3 çeşitleri var; boyoz, ıspanaklı boyoz ve peynirli, yanlarına yumurta, peynir, zeytin gibi ilaveler yaptırabilirsiniz (son zamanlarda peynir satmaz oldular, fiyatları tüm ürünler için sabit tutmaya çalışıyorlar, peynir artık fiyatı kurtarmıyormuş). Biz hep paket alıp ofiste yiyoruz ama dilerseniz kaldırıma koydukları masa ve sandalyeleri kullanıp, çayınızı da sipariş edebilirsiniz.

Ürünler son derece taze, doğal olarak sıcak ve son derece lezzetli (Kemeraltı’nın özel lezzetleri listeme alıp almama konusunda çok kararsız kalmıştım, sonuçta o listede İzmir geneline yayılmış lezzetler yer almasın diyerek eklemedim, halbuki boyozları gerçekten çok ayrıcalıklı ancak boyoz İzmir’de ne yenir yazımda yer alıyor elbette). Sabah yolunuz Gazi Osman Paşa Bulvarının bit pazarı tarafına yaklaşırsa mutlaka buraya kadar uzatıp kahvaltı keyfi yapın. Benim şahsi favorim ıspanaklı boyoz, eş dostun favorisi ise peynirli (peyniri hamurunda, içinde ayrıca aramayın).

Doğan büfe uzun saatler hizmet vermez, sadece kahvaltı için satış yaparlar. Genelde saat 11:30’da dükkanı kapatmış oluyorlar. Kemeraltı lezzet haritası lezzet seçkisinde de yer alır.

Boyoz, Doğan Büfe, Kemeraltı'nın Özel Lezzetleri

Doğan Büfe – İletişim

Adres: Gazi Osman Paşa Bulvarı 23/A Çankaya, İzmir

Telefon: +90 232 4849809

Dogan Büfe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.