1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Paçacı Remzi Usta

Paçacı Remzi Usta

6

Çankaya’nın en özel yeme içme mekanlarından biridir Paçacı Remzi Usta. Bit pazarının içerisinde, sokakta değil, dar bir pasajın içerisinde kalır (Fevzi Paşa caddesi üzerinde bir tabelası var, o tabeladan pasaj içine dalmak lazım). Az sayıda masası var, sandalyesi yok, taburelere tünemek gerekiyor. Diyarbakır mutfağına ait yemekler sunmaya çalışıyor Paçacı Remzi Usta ve eli feci lezzetli, ne yapsa müthiş oluyor.

Güne çorba servisi ile sabah erken saatte başlıyor, ismine de uygun olarak. Çevrede bildiğim tüm çorbacılar unlu, krema gibi terbiyeli sakatat çorbası sunar (Kemeraltı’nda sabah çorbası diye ayrıca bir derleme hazırladım). Buranın paça çorbası ise berrak sulu yani kendi suyunda, tıpkı Adana’da Kuruköprü Paça Salonunda içtiğim ve Adana’da ne yenir yazımda bahsettiğim gibi. Çorbası öğlen servisine kalmayabiliyor, bir sabah uğramanızı şiddetle, ısrarla öneririm.

Cuma günleri, hakkıyla layığıyla bumbar yapıyor Paçacı Remzi Usta, suyuna bana bana yemek gerek, feci lezzetli. Sıklıkla kaburga dolması da yapıyorlar, öyle güzel pişmiş ki kemiği hafifçe sallayınca etler dökülüveriyor, kendileri ayıklayıp, ayıklanmış halde servis ediyorlar. Bakır tasta kendi yaptıkları açık ayran da var mekanda.

Paçacı Remzi Usta, Paça Çorbası

Kemeraltı esnaf lokantaları listeme aldığım Paçacı Remzi Usta’nın bu özel yemeklerin fiyatlarını başka neresi ile kıyaslayabilirsiniz bilemiyorum ama gayet salaş mekan ucuz değil. Öğle yemeği bütçesinin zorlayacak fiyatlara sahip. Mumbar 25, ayran 3 lira (Ağustos 2017), porsiyonları da pek büyük sayılmaz, ancak bence ayran hariç vereceğiniz ücrete değer. Özellikle bumbar dolması nedeniyle Kemeraltı’nın özel lezzetleri listemde de yer aldılar, Kemeraltı lezzet haritası çalışmamda da.

Paçacı Remzi Usta – İletişim

Adres: İsmet Kaptan Mahallesi, Fevzi Paşa Bulvarı, 1361.Sokak, No 115, Konak, İzmir

Telefon: +90 232 4415545

Comment(6)

  1. bugun ilk defa gittik kaburga dolmasi kavurmasi ve kuru fasulye harikaydi mutlaka gidip tadilmasi gereken harika lezzetler

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.