1. Home
  2. ÖzelDosyalar
  3. Özel Günler için İzmir’de Restoran Önerileri

Özel Günler için İzmir’de Restoran Önerileri

Güncelleme 23.11.2022

Özel günlerde keyifli ve romantik bir ortamda keyifli bir akşam yemeği için önerileri içeriyor bu yazı. Açıkçası doğum günlerini değil, Sevgililer gününü, evlilik yıl dönümlerini, belki evlilik teklifi yapılacak bir yemeği kast ediyorum. İzmir’de evlilik teklifi için nereye gidilir, İzmir’de sevgililer gününde nereye gidilir gibi sorulara uygun cevap olacak mekanları belirlemeye çalıştım.

Peki kriterlerim neler oldu bu romantik yemek için restoran önerilerini belirlerken? Mekanların ferah ve rahat olması gerektiğini düşündüm, size ayrılan masa için o masaya özel bir alan ayrılmış olmalı, mahremiyet alanı. Sohbetiniz yan masanın sohbeti ile karışmasın diye, elbette sohbet etmenizi önleyecek şekilde yüksek ses düzeyinde ya da yüksek tempolu müziklerin de çalmadığı mekanlar belirlemeye çalıştım. İzmir’de şık restoran, İzmir’de romantik restoran arayanlar için bir öneri listesi hazırlamaya çalıştım.

Bu özel yemeğin yeneceği mekanın güzel bir manzarası olmasını da artı puan olarak değerlendirdim, hem manzara rahatlatıcı etki yapacağı için hem de gördükleriniz sohbetinize katkı sağlayabileceği için. Elbette güzel bir yemek ve özenli bir sunum sağlanması şart. Ücret sıkalasını ise (her ne kadar mekanlar hakkında yorum yaparken bu açıdan da yorum yapsam da) bir kriter olarak belirtmedim, elbette herkesin ayırabileceği bütçe farklılık gösterecektir ancak bu özel bir yemek, biraz standart dışına çıkılacak olmasını beklerim.

Çeşme, Foça, Urla gibi çevre ilçeleri seçkilerim arasına eklemedim. Böyle özel bir gece ardından araba kullanılmayacak olduğu öngörüsünde bulundum, insani bir taksi mesafesindeki yerleri dikkate aldım.

1Kuntra Wine Bar

İzmir'de Nerede Şarap İçilir, Kuntra Wine Bar

Bu tip özel günlerde genelde akla ilk gelen içki şarap olur. İzmir’de nerede şarap içilir sorusunun da cevabı Kuntra Wine Bar. Şehrin göbeğinde, şehirden kaçmışsınız hissi veren bahçesi özellikle tavsiyem, geniş şarküteri seçenekleri içeren, şarap eşleştirmeleri için özel olarak belirlenmiş çeşitlilikte menüleri ile harika bir gastronomi akşamı yaşatır. Somelier seviyesinin ötesi olan Mixology akımına göz kırpan, mekan şefine damak tadınızı anlatıp, hem yiyecek hem içecek seçimlerini kendisine bırakabilirsiniz. Fiyat seviyesinin bu listenin en altı olduğunu da not düşeyim.

Atakent, 6371. Sk. 106B, 35590 Karşıyaka / Tel: +90 535 441 1190