1. Home
  2. Özel Dosyalar
  3. Özel Günler için İzmir’de Restoran Önerileri

Özel Günler için İzmir’de Restoran Önerileri

11

Özel günlerde keyifli ve romantik bir ortamda keyifli bir akşam yemeği için önerileri içeriyor bu yazı. Açıkçası doğum günlerini değil, Sevgililer gününü, evlilik yıl dönümlerini, belki evlilik teklifi yapılacak bir yemeği kast ediyorum. İzmir’de evlilik teklifi için nereye gidilir, İzmir’de sevgililer gününde nereye gidilir gibi sorulara uygun cevap olacak mekanları belirlemeye çalıştım.

Peki kriterlerim neler oldu bu romantik yemek için restoran önerilerini belirlerken? Mekanların ferah ve rahat olması gerektiğini düşündüm, size ayrılan masa için o masaya özel bir alan ayrılmış olmalı, mahremiyet alanı. Sohbetiniz yan masanın sohbeti ile karışmasın diye, elbette sohbet etmenizi önleyecek şekilde yüksek ses düzeyinde ya da yüksek tempolu müziklerin de çalmadığı mekanlar belirlemeye çalıştım. İzmir’de şık restoran, İzmir’de romantik restoran arayanlar için bir öneri listesi hazırlamaya çalıştım.

Bu özel yemeğin yeneceği mekanın güzel bir manzarası olmasını da artı puan olarak değerlendirdim, hem manzara rahatlatıcı etki yapacağı için hem de gördükleriniz sohbetinize katkı sağlayabileceği için. Elbette güzel bir yemek ve özenli bir sunum sağlanması şart. Ücret sıkalasını ise (her ne kadar mekanlar hakkında yorum yaparken bu açıdan da yorum yapsam da) bir kriter olarak belirtmedim, elbette herkesin ayırabileceği bütçe farklılık gösterecektir ancak bu özel bir yemek, biraz standart dışına çıkılacak olmasını beklerim.

Çeşme, Foça gibi çevre ilçeleri seçkilerim arasına eklemedim. Böyle özel bir gece ardından araba kullanılmayacak olduğu öngörüsünde bulundum, insani bir taksi mesafesindeki yerleri dikkate aldım.

1Windows On The Bay Hilton, Çankaya

Windows On The Bay, Hilton, Özel Günler için İzmir'de Restoran Önerileri

İzmir’in en çok evlenme teklifi gerçekleşen mekanı Windows On The Bay yani körfezde pencereler, İzmir’in en güzel manzaralarından birini sunuyor, hatta bence en iyisini. Köşede yer alan 9 numaralı masa evlenme teklifi için misafirlerin öncelikli tercihleri oluyormuş, hafta sonları ise aynı gecede 3 ayrı masada teklif yapılması olağan bir durum. Ekip, mekanı daha da özelleştirmek için, güzel sanatlar fakültesine yaptırılan eşsiz tabaklar gibi detaylar üzerinde sürekli çalışıyor. Menü İtalyan ve Türk lezzetlerinden oluşuyor, biz özellikle karidesli Risotto’ya bayıldık.

Gazi Osman Paşa Blv. No:7, Hilton Oteli Konak / Tel: +90 232 497 6060