Home Özel Dosyalar Özel Günler için İzmir’de Restoran Önerileri

Özel Günler için İzmir’de Restoran Önerileri

11

Özel günlerde keyifli ve romantik bir ortamda keyifli bir akşam yemeği için önerileri içeriyor bu yazı. Açıkçası doğum günlerini değil, Sevgililer gününü, evlilik yıl dönümlerini, belki evlilik teklifi yapılacak bir yemeği kast ediyorum. İzmir’de evlilik teklifi için nereye gidilir, İzmir’de sevgililer gününde nereye gidilir gibi sorulara uygun cevap olacak mekanları belirlemeye çalıştım.

Peki kriterlerim neler oldu bu romantik yemek için restoran önerilerini belirlerken? Mekanların ferah ve rahat olması gerektiğini düşündüm, size ayrılan masa için o masaya özel bir alan ayrılmış olmalı, mahremiyet alanı. Sohbetiniz yan masanın sohbeti ile karışmasın diye, elbette sohbet etmenizi önleyecek şekilde yüksek ses düzeyinde ya da yüksek tempolu müziklerin de çalmadığı mekanlar belirlemeye çalıştım. İzmir’de şık restoran, İzmir’de romantik restoran arayanlar için bir öneri listesi hazırlamaya çalıştım.

Bu özel yemeğin yeneceği mekanın güzel bir manzarası olmasını da artı puan olarak değerlendirdim, hem manzara rahatlatıcı etki yapacağı için hem de gördükleriniz sohbetinize katkı sağlayabileceği için. Elbette güzel bir yemek ve özenli bir sunum sağlanması şart. Ücret sıkalasını ise (her ne kadar mekanlar hakkında yorum yaparken bu açıdan da yorum yapsam da) bir kriter olarak belirtmedim, elbette herkesin ayırabileceği bütçe farklılık gösterecektir ancak bu özel bir yemek, biraz standart dışına çıkılacak olmasını beklerim.

Çeşme, Foça gibi çevre ilçeleri seçkilerim arasına eklemedim. Böyle özel bir gece ardından araba kullanılmayacak olduğu öngörüsünde bulundum, insani bir taksi mesafesindeki yerleri dikkate aldım.

1Dükkan Steak House, Konak

Dükkan Burger, Soğuk et tabağı

Yemeğe çıkacağınız özel gün bahar aylarında ya da çok sıcak olmayan bir yaz akşamında ise, Konak Pier’in ucundaki Dükkan Burger ya da kardeş firma %100’den güzel bir masa ayırtabilirsiniz, deniz kenarına doğru. İzmir körfezini, vapurları keyifle izlerken güzel et yemeklerinin keyfini sürebilirsiniz. İzmir’in en iyi hamburgerlerinden birini tadabilirsiniz örneğin. Özel bir gün yemeği için seçtiğimiz mekanlar içerisinde muhtemelen en kısa sürede yemeğinizi bitireceğiniz yer burası ama ikram edecekleri kocaman çikolatayı uzun uzun tırtıklayabilirsiniz.

Konak Pier AVM, No 19, Konak / Tel: +90 232 484 2642