1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Tire Köftecisi Ali Usta, İzmir’de Tire Köfte Nerede Yenir?

Tire Köftecisi Ali Usta, İzmir’de Tire Köfte Nerede Yenir?

1

Keşfe değer salaş lezzet noktalarından biri de ikiçeşmelik yokuşunu çıkarken Havra sokağı girişini geçince sağda küçücük bir dükkanda hizmet veren Tire Köftecisi Ali Usta, kimine göre tire Kebapçısı Ali Usta.

Dar cepheli dükkanın giriş kapısının hemen yanındaki mangalın üzerinde kömür ateşine oturtulan sahanlarda pişiyor köfteler, daha doğrusu tereyağ ve domatesle bütünleşiyorlar. Servis tabağına önce yoğurt konuyor bir miktar, sonra domatesle bütünleşmiş şiş köfteler, üzerine de maydanoz. Acı sevenler için dükkanın her yerini süsleyen kuru biberlerden bir tanesi de köfte ve domatese eşlik edebiliyor ancak az acılı gibi bir ayarları yok. Acıyla aranız “iyi” seviyenin altında ise kesinlikle acısız istemelisiniz, aynı tadı vermese de sofrada pul biber ekmek mümkün.

Tire Köfte, Tire Köftecisi Ali Usta

Tire köfteler ayda Tire kebaplar servis edilmeden önce piyaz geliyor Tire köftecisi Ali Usta’da masaya. Her ikisi de parmak yalatıyor. Tercih ettikleri şalgam dükkandaki tek değişmesi gereken tat. Kemeraltı’nın özel lezzetleri listemde de yer verdiğim mekan Tire’deki en meşur kebapçılarla aşık atacak kadar iyi. Ali ustanın işi yıllar önce devredip inzivaya çekildiğini de belirteyim. Ali ustanın çırağı Mehmet usta yıllar içinde işi en ufak detaylarına kadar öğrenip layığıyla devralmış.

Tire kebap her zaman güzel oluyor burada ama ilkbaharda daha da güzel oluyor. Domates mevsim dışı kalınca illa ki piyaz da köfte de etkileniyor bu durumdan.

Tire Köftecisi Ali Usta – İletişim

Adres: İkiçeşmelik Caddesi, No:36/C, Mezarlıkbaşı, Kemeraltı, İZMİR

Telefon: +90 232 4837219

Tire Kebapçisi Ali Usta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.