1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Fatih Kebap

Fatih Kebap

4

Bence İzmir’in en iyi kebapçısı. Anafartalar caddesinin Basmane tarafındaki ucunda, yani eski İzmir içerisinde Fatih Kebap. Sıradan bir İzmir’linin yolunun düşmeyeceği, es kaza girerse de tedirginlik yaşayacağı sokakta, belki de İzmir’in en yoğun Suriyeli nüfusuna sahip bölgesinde.

Mevsiminde patlıcan kebabı tek geçerim ama Adana kebabı da asla şaşırtmıyor, her zaman enfes. Ciğer performansı gününe göre değişiyor, iyi gününde İzmir’in en iyi ciğer şişi olmaya aday. Bir porsiyon adana, yarım porsiyon ciğer sınırları zorlayıcı şekilde doyurucu ve 13,5 liralık fiyat çok iddialı (Nisan 2015). Özellikle patlıcan kebabı yiyeceksem oraya yöneldiğimde telefonla sipariş veriyorum. Bazen diğer kebaplar için bile telefonla sipariş iyi olabiliyor, kalabalıktan ocak sırası geç gelebiliyor.

Bence İzmir’in en iyi kebabçıları arasına zirveden giriyor Fatih kebap ama uyarayım, ben yağı bol kullandıkları için çok seviyorum, sakınmıyorlar kuyruk yağını. Herkese birer tabak salata getiriyorlar, temel kusurları bu bence. Ümit baba Adana usulü sunumuyla, daha az yağlı kebabıyla tahtlarına ortak koşuyor. Keşke kişi başı salata yerine, adana usulü masayı yeşillikle donatsalar, soğanla, rokayla, ezmeyle. Kemeraltı’nın Basmane ucundaki bu özel mekana uğrayın hatta Kemeraltı’nın özel lezzetleri listemdeki tüm mekanlara uğrayın.

Fatih Kebap

Fatih Kebap – İletişim

Adres: Anafartalar Cad. No:699, 35280 Konak, İzmir
Telefon: +90 232 483 0550

Comment(4)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.