1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Dalyan Lokantası

Dalyan Lokantası

0

Güncelleme: Kapanmıştı, yeni yerinde yeniden hizmete girmiş. Halen lezzetli tencere yemekleri yapıyorlar. Mayıs 2023’te uğradığımda 4 çeşit 50 liraydı, su ve ekmek dahil elbette.

——————————————-

Kemeraltı, Çankaya bölgesindeki favori mekanlarımdan biri de Dalyan lokantası. Süper lezzetli değil yemekleri ancak süper fiyat performansı ve doyuruculuğu ile hemen her hafta bir öğlen yemeğimizi geçirdiğimiz yer oluyor. Her gün 40 çeşit kadar yemek yapıyorlar, çoğunluğu tavuklu ya da köfteli, birçoğunun lezzetleri de birbirine çok benziyor bu çeşitlerin.Yani burası bir esnaf lokantası değil, kırk yılın başı yolunuz buralara düştüğünde gidilmesi gereken yerlerden değil. Benim gibi her gün buralarda yemek yiyor iseniz gitmeniz gereken öncelikli yerlerden, zaten Çankaya tabildotçuları listesinin de zirvelerinde olacak Dalyan lokantası. 8 TL’ye (ekim 2016) 3 çeşit yemek aldığınız yerde biftek, bonfile beklememek gerek elbette.

Neredeyse senede bir aşçı değişiyor ve yemeklerin lezzeti de az da olsa oynuyor, ne yazık ki en büyük kayıp çorbada oldu, eskiden şahane çorbalar yapan mekan (kemeraltı esnaf lokantaları şapka çıkarır öyle ezogelin, mercimek, tavuk çorbasına) bir aşçı değişimi sonrası iyi performansa, başka bir değiş ile normal performansa düştü. Girişte tepsinizi alıp bir ana yemek seçiyorsunuz, yanına çorba, pilav, makarna benzeri, onun yanına salata, cacıkkarpuz vb. Ben genelde ana yemek yanına hem çorba hem pilav alıyorum, kimse itiraz etmiyor. Masalarda içme suyunun ücretsiz olması da buranın güzel yönlerinden biri. Çok yoğunluk yoksa çay da ikram ediyorlar.

Dalyan Lokantası, Seçmeli 3 çeşit

Birkaç yemek için denk gelirseniz kaçırmayın diyeceğim; kadınbudu köfte, tavuk tandır(fırında, tavuk buttan), hünkar beğendi (tavuklu).

Dalyan Lokantası – İletişim

Adres: Akdeniz, 1343. Sk. No:7, 35210 Konak/İzmir
Telefon:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.