1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Meşhur Hisarönü Şambalicisi

Meşhur Hisarönü Şambalicisi

2

İsmi her şeyi ele veriyor. Meşhur Hisarönü Şambalicisi Hisarönü’nde yer alıyor, şambali satıyor ve son derece meşhur. Öğle yemeği bitiş saatlerinde, dükkanın önünde oluşan 20 metre kuyruğa ilave olmanızı sağlayacak kadar da iyiler. Şambalinin şahını yapıyorlar, isteyenler için arasına kaymak koyup üzerine tarçın serpiyorlar. Şöyle oturayım, bir de çay alayım yanına gibi durum yok, lakin dükkana sadece şambaliler sığabiliyor, size verebilecek bir taburaleri bile yok. Ancak enfes şambali verebiliyorlar, elde tutup yiye yiye uzaklaşıyorsunuz.

Şambalinin Şam balı kelimelerinden geldiğini tahmin etmek zor olmasa gerek, bu bir Suriye tatlısı. Ancak benim anladığım kadarıyla tarifler zamanla farklı haller almış. Meşhur Hisarönü Şambalicisi’nin yaptığı şambali ise, 7 Kardeşler Şambalicisinin yaptığı basbayağı revani. Buradaki, başka yerlerde yiyebileceklerinize göre çok daha yoğun bir kıvam ve lezzete sahip, porsiyonları daha minyon.

İlk kez geliyorsanız Meşhur Hisarönü Şambalicisi’ne, sırada bekleyenlere biraz kulak verebilirsiniz, bazılarının özel olarak kenar istediğini duyacaksınız, daha yanık, daha yoğun lezzet isterseniz siz de tercih edebilirsiniz. Kemeraltı’nın Özel lezzetleri listemize de dahil ettiğimiz 70 yıllık bu lezzet için özel olarak yolunuzu buralara düşürmeye değer.

Şambali, Hisarönü Şambalicisi, Kemeraltı'nın Özel Lezzetleri

Meşhur Hisarönü Şambalicisi – İletişim

Adres: Konak, 901. Sk 13/A, 35250 Konak/İzmir
Telefon: +90 507 6555767


Meshur Hisarönü Sambalicisi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.