1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Ustabaşı Eti Tandır Çorba Salonu

Ustabaşı Eti Tandır Çorba Salonu

2

Ustabaşı’nı ilk denediğimde ne kadar mutlu olduğumu aktarmam zor. Kuzu kelle tandır severim, fakat bulmak pek kolay değil, hele ki iyisini. Eskiden Yenice Lokantasına giderdim canım kelle çektiğinde, fiyatları yüksekti ancak düzgün kuzu kelle tandır yapıyorlardı. Porsiyonlar dengesizleşmeye başladığında benim zaten alternatif mekan arayışım vardı. Anafartalar caddesinin katlı otopark ucundaki Ustabaşı lokantasına gittiğimde İzmir’in en iyi pilav üstü kellelerinden birini yiyeceğim aklıma gelmemişti elbette, ziyadesi ile mutlu ayrılmıştım mekandan.

Ustabaşı Eti Tandır, Terbiyeli Kelle Paça

Daha sonraki ziyaretlerimde kelle paça çorba, tandır, terbiyeli kelle paça gibi yemeklerini de tattım, çokça rağbet gören dönerden ise henüz tatmadım. Ben hala Ustabaşı lokantasına pilav üstü kelle tandır yemek için gidiyorum ama her gidişimde terbiyeli tandır ya da terbiyeli kelle paça paylaşmak için yandaş arıyorum. Kemeraltı’nın özel lezzetleri diye yaptığım derlemede de Ustabaşı’nı kelle tandırı ile değil asıl bu lezzetleri ile ekledim.

Tarihsel bir bilgi de ekleyeyim, eskilerin meşhur Eti çorbacısının devamı burası. Veliaht konumundaki ikili yollarını ayırmış, biri burada devam ediyor, diğeri ise Konak’a daha yakın mekanında devam ediyor.

Ustabaşı Eti Tandır Çorba Salonu – İletişim

Adres: Anafartalar Cad. No:483, Konak/İzmir
Telefon: +90 232 4250064

Ustabaşı Eti Tandır Çorba Salonu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.