1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Elgani Ezmecizade

Elgani Ezmecizade

2

Kemeraltı’nda bulabileceğiniz en özel lezzetlerini birini Elgani Ezmecizade yapıyor. Kemeraltı Camisi’nin karşısındaki pasajda yer alan bu küçük dükkanda özenle nefis ezmeler üretiyor Erhan Usta. Antep fıstığı ezmesi, ceviz ezmesi ve badem ezmesi. Mekanın sahibi Erhan Cem Harmanda 40 yılı aşkın süredir ezmecilik yapıyor, mesleği ustadından öğrenmiş, çekirdekten yetişme.

Burdur yemekleri yazımızda da bahsetmiştik, ceviz ezmesi Burdur’da tadılması gereken özel lezzetlerden, Erhan usta da, daha sonra kayınpederi olan ustasından Burdur’da öğrenmiş ceviz ezmesi yapmayı. Zaman ilerledikçe, ezme denilince ilk akla gelen tür olan badem ezmesini de yapmaya başlamış. 1999 yılında da İzmir’e gelip dükkan açmış. Misafirlerini son derece sıcak kanlı ve içten karşılayan Erhan usta küçücük dükkanının arka kısmındaki üretim yerini de herkese gururla gösteriyor, soran herkese yapılışını anlatıyor.

Elgani Ezmecizade, Antep Fıstığı Ezme

Elgani Ezmecizade bir Burdur lezzetini layığıyla İzmir’e getirmiş durumda. Kemeraltı’nın özel lezzetleri listeme de bu nedenle dahiller.

Elgani Ezmecizade – İletişim

Adres: 853. Sk. 13 D, 35250 Konak/İzmir

Telefon: +90 232 4253004

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.