1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Gül Kebap

Gül Kebap

1

Kemeraltının tarihi mekanı, biraz fiyatlı olması nedeniyle sıklıkla gitmesem de çok sevdiğim mekanlardan biri.  Elbette mekanı nedeniyle değil sevgim, döner ve köfte yapan gül kebabın spesiyali iskender üzeri köfte, kıyılmış maydanoz ile, dilerseniz biraz da soğan. Kimilerine çok yağlı ve ağır gelebilecek bu sunumun özellikle köftelerine bayılıyorum çünkü kuzu eti tadı ve kokusunu net şekilde alabiliyorsunuz. Bu eşsiz lezzeti nedeniyle Kemeraltı’nın Özel Lezzetleri listeme de girdi. Öneririm, hele ki bu bölgede lezzet turu yapıyorsanız ısrarla öneririm.

1949 yılında açılan mekanın işletmesi artık dördüncü nesil ile devam ediyor. Vaktiyle Girit’ten göçüp buralara gelen Hacı Mehmet Ali Gülgeze tarafından kurulmuş Gül kebap. Kendisi aynı zamanda Çanakkale savaşında da görev almış bir gazi imiş. Aynı formül ve geleneği, hatta o zamandan kalan bakır sahanları kullanarak hizmet vermeye devam ediyor yeni kuşak.

Gül Kebap, Kemeraltı'nın Özel Lezzetleri

Gül Kebap – İletişim

Adres: Yenigün, Anafartalar Cd. No:415, 35240 Konak/İzmir, Türkiye
Telefon: +90 232 425 01 26

tags:

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.