Home Özel Dosyalar İzmir’in En iyi Ciğercileri, İzmir’de Ciğer Nerede Yenir?

İzmir’in En iyi Ciğercileri, İzmir’de Ciğer Nerede Yenir?

16

Kökenleri Gaziantep’e dayanan biri olarak ciğer seviyorum, elbette yaşadığım yer için İzmir’de ciğer nerede yenir sorusuna cevap aradım, sonuçta ortaya bir İzmir’in en iyi ciğercileri listesi çıktı. Ancak halen kahvaltı için ciğer şiş yapan bir yere denk gelmedim, görürseniz lütfen haber verin, Adana’da ne yenir yazımda bahsi geçen Birbiçer gibi kahvaltıya gidebileceğim bir yer lazım. Aşağıda kendi favorilerimi paylaşıyorum, elbette bu seçim, ben, keyfim ve kahyasının ortak seçimi, zaman içinde güncellenerek değişebilir. Vay efendim bilmemkim nasıl giremedi demeyin, keyfimden giremedi; peki ya bilmemkim, henüz daha gitmediğim başka mekanlar da var, zamanla artık. Şimdilik benim için İzmir’in en iyi 7 ciğercisi bunlar. Öneri mekanlarınızı yorum olarak yazarsanız çok memnun olurum.

Evimiz – Ciğerci Ali Baba

Evimiz - Ciğerci Ali Baba'nın Yeri; İzmir'de Ciğer Nerede Yenir

İzmir kent merkezi içerisinde olmasa da, il sınırları içerisinde 🙂 Özdere’de yer alan Evimiz restoranı Ali Cengiz Gürsoy işletiyor, halk arasında mekan Ciğerci Ali Baba adıyla da anılıyor. Özellikle yaz aylarında rezervasyonsuz gitmemenizi öneririm. Evimiz restoran hakkındaki genel değerlendirmeme linkten ulaşabilirsiniz, mezeleri de hayli özel ancak olay ciğer. Ali Cengiz bey, eşiyle birlikte hazırlıyor ciğerleri ve lezzetinin sırrını ciğerleri çok iyi temizlemesi olarak veriyor, çok iyi temizlenmeyen ciğer koku yaparmış. Temizledikten sonra ciğerleri dondurup, donuk haldeyken ince ince doğruyor, yaprak ciğeri saçta pişiriyor. Bize göre İzmir’in en iyi ciğercileri listesinin bir numarası. Yolunuz düşerse gitmeyin, İzmir’de Ciğer Nerede Yenir sorusuna cevap ararken bu yazıya ulaştıysanız, Evimiz restorana gitmek üzere özel plan yapın.

Mersin Alanı, 6073. Sk. 19 A, 35485 Seferihisar / Telefon: +90 536 550 3060

Nihat Babanın Yeri – Tulumbalı Meyhane; İzmir’de Ciğer Nerede Yenir?

Nihat Baba'nın Yeri Tulumbalı Meyhane Arnavut Ciğeri

Nihat babaya halen orijinal mekanında, Tepecik’te gitmeyi tercih ediyorum, artık Güzelyalı ve Bostanlı’da da şubeleri var ama benim tüm yorumlarım Tepecik şubesine yönelik. Aslında çok da bir yorum yapmayacağım, sakatat konusunda süper performans veren Tulumbalı meyhanenin Arnavut ciğeri konusunda büyük usta Vedat Milor “sevmeyene bile ciğer yedirtir” demiş, hatta mekan hakkında “Alaaddin’in sihirli lambası elimde olsa, tek dileğim şu olur: İzmir’deki Nihat Babanın Yeri gibi bir meyhane de İstanbul’a açılsın. Özellikle arnavut ciğerinin hem eti hem pişirilişi harika” diye yazmış. Ben daha üstüne ancak hastasıyım diyeyim.

Zeytinlik Caddesi 1148 Sok. No:47/A, Yenişehir / Telefon: +90 232 433 3916

Ciğerci Zarif; İzmir’de Ciğer Nerede Yenir?

Ciğerci Zarif

Açık ara İzmir’in en ünlü ciğercisi, bu ününü fiyatına da yansıtıyor. Yaprak ciğer yapıyorlar, sabah ben iş yerime doğru giderken onlar dükkanı açmışlar yemekleri hazırlamaya başlamış oluyorlar, soğanları dükkanın önünde doğrarlarken görüyorum onları. Öğlen 2-3 gibi de dükkanı kapatıp gidiyorlar. Yüksek fiyatları nedeniyle artık çok çok nadir uğruyorum, fiyat performans oranları çok yüksek değil ama halen performansları gayet iyi. İzmir’de ciğer nerede yenir sorusuna arama motorları Ciğerci Zarif cevabını vermeye devam edecektir, onlar da haklı olarak fiyat seviyelerini koruyacaklardır.

Şehit Fethi Bey Cad. No:61, Pasaport / Telefon: +90 232 445 7526

Ciğerci Suat Usta

Ciğerci Suat Usta, Yaprak Ciğer, İzmir'de Ciğer Nerede Yenir

Ben yaprak ciğerin yanında bir kadeh de milli içki isterim derseniz, şehir içerisindeki önerim Ciğerci Suat Usta olacaktır. Açıldıkları zamana göre mekanlarını 3 katı boyutuna çıkardılar, ciğer performansı da ilk zamanlara göre bir miktar düştü. Ben, yeni ve daha kalabalık düzene alıştıklarında tekrar eski kaliteye yükseleceklerini tahmin ediyorum ama performanslarının düşmüş hali bile benim öneri listeme girmek için ziyadesiyle yeterli.

Bostanlı, Cemal Bülbül Sk. 15 A, 35590 Karşıyaka / Telefon: +90 232 336 2550

Fatih Kebap; İzmir’de Ciğer Nerede Yenir?

Fatih Kebap

Anafartalar caddesinin Basmane ucunda yer alır Fatih Kebap. Benim en beğendiğim kebapçı, kuyruk yağını sakınmadığı kebaplarına bayılıyorum. Ciğer şiş konusunda performansı ise Kelle Halil ile benzeşiyor diyebilirim, her gün süper ciğer şiş olmayabiliyor, sipariş vermeden sormakta yarar var. İyi gününde İzmir’in en iyi ciğer şişini yapar. Ama kebabını o kadar çok beğeniyorum ki hiçbir zaman bir porsiyon ciğer söylemedim, hep kebap yanına yarım porsiyon ciğeri ilave ettirdim, öneririm.

Anafartalar Cad. No:699, 35280 Konak / Telefon: +90 232 483 0550

Tuncer Lokantası

Tuncer Lokantası Arnavut Ciğeri

Yerini bulması bile zor Tuncer Lokantası‘nın, üstelik her gün ciğer yapmıyor, sadece Cuma günleri Arnavut ciğeri yapıyorlar. Gördüğüm en salaş yerlerden biri, tabaklar, bardaklar son derece eski, kullanılmış pet şişelere konmuş sular masalarda ücretsiz olarak duruyor. Ancak ciğeri son derece güzel, Nihat Baba’nın Arnavut ciğeri ile kıyaslanacak gibi bir başyapıt değil ama tabldot usulü hizmet veren restoranlardan bile daha ucuza, üstelik araya tavuk ciğeri kaktırmadan kaliteli lezzetli ciğer veriyorlar, fiyat-performansta bir zirve.

Mansuroğlu Mahallesi, 286 Sokak, No 15, Bayrakli / Telefon: +90 232 435 0019

Amore, Ciğerci Mustafa Usta’nın Yeri

Güveçte yaprak ciğer, Ciğerci Mustafa Usta, Amore restoran

Kemeraltı ve çankaya bölgesi bir çok lezzet konusunda olduğu gibi ciğer konusunda da zengin (evet Kemeraltı sınırlarını biraz geniş tuttuğum doğrudur). Ciğerci Mustafa Usta da bu konuda ciddi iddialılardan ve benim geç keşfettiklerimden biri. Mustafa usta da yaprak ciğer yapıyor. Ciğer, toprak kapta fırından çıktığı gibi önünüze geliyor. İlk bakışta porsiyonunun ufak olduğu hissi oluşuyor ama aslında son derece doyurucu bir miktar ve çok da lezzetli ve doyurucu. Sundukları kendilerine has pideyi de çok beğendiğimi söylemeliyim, ciğerleri arasına tepip tepip yemelik.

Akdeniz Mahallesi, Vali Kazım Dirik Cad. No:28, 35140 Konak / Telefon: +90 232 425 1485

Comment(16)

 1. 5. Sanayi’de Meşhur Ciğerci var. Sulu yemekleri de güzeldir ama ciğerinden mutlaka bir yiyin derim.

  1. internetten fotoğraflara baktım, pek leziz görünüyorlar, umarım tez zamanda yolumu düşürebilirim ama henüz oralara hiç yolum düşmemiş olabilir.

 2. Senin ciğer anlayışın yapda kavrulmuş ciğerden öteye gitmez. Sen keyfinden böyle bir kiste yapıyosan bende keyfimden diyorumki sen ciğerden anlamıyosun 🙂

 3. Lefterin Yeri – menderes
  Son Urfalı’nın Yeri – bozyaka
  Hacı baba ile canım ciğerim
  denenmeli

 4. Antepli sen Zarif te kızartma ciğer ye,üstüne kazıklan.Ne yapalım İzmir’de ciğer yok.İyi bir yer var ama,sana ceza olsun.Mangal da 5 tane şiş ve meze.Üstelik Zarif in yarı fiyatına.Antep te yediğine say!

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir