1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Çağdaş Meyhane

Çağdaş Meyhane

2

Tam bir fiyat-performans mekanı. Ağırlıklı olarak sakatat yapan, son derece salaş ve son derece uygun fiyatlı bir meyhanedir Çağdaş Meyhane. Zaten genel olarak Anafartalar caddesinin Havra sokağı ile Basmane arasında kalan kısmı (yani eski İzmir) son derece uygun fiyatlı oluyor. Suriyelilerin de bir dönem ciddi yoğun nüfusa eriştiği bölgede Suriye lokantaları da var.

Bir meyhane ekibimiz var, İzmir Meyhaneleri yazımda toparladığım mekanları ziyaret ettiğimiz. Çağdaş meyhane ekip olarak 2 kere gittiğimiz (şimdilik) tek adres. Salaşlıkta zirveye oturan mekanda sandalyeniz, masanız sallanabilir mesela, dert etmeyin. Salaşlık boyutunu şöyle anlatmaya çalışayım, içeride lavabonun yanında bir pisuvar var (klozet yok), ortalama boya sahipseniz kafanızı eğmeden karşısına geçemiyorsunuz çünkü merdiven altında bulunan boşluğa yerleştirilmiş.

Genelde servis tabağı vermezler, mezeler ortaya gelir, herkese de birer çatal verilir. Biz önümüzde tabak olmasından keyif aldığımız için özel olarak istedik, getirdiler. Rakısı da suyu da buz gibidir, buz ancak isterseniz gelir. İçerisine su doldurulmuş buz kovası dondurulmuştur, içerisindeki buz kırılır, kova getirilir, küp küp buz falan beklemeyin. Son gidişimizde servis de hayli aksadı, daha önce gittiğimizde (ya da diğer arkadaşlar gittiklerinde) sıkıntı yoktu.

Çağdaş Meyhane, Kuzu Kelle Tandır

Çağdaş meyhane ne servis eder, elbette mezeler var. Kızartma, acılı ezme, arnavut ciğeri, piyaz, börülce, barbunya pilaki, peynir. Özel bir performans beklemeyin ancak vasat da beklemeyin, düzgün yapıyorlar. Gidip de Arnavut ciğerini İzmir’in en iyi ciğercileri listesine eklemem ama tekrar gittiğimde de korkmadan sipariş ederim. Atom, ya da Acılı yoğurtlarını ziyadesiyle beğendiğimi belirteyim, üstelik torba yoğurdu kullanmıyor olmalarına rağmen. Her gün bulunmuyor sanırım ama kuzu kelle tandır varsa kaçırmayın. Böbrek, yaprak ciğer, köfte, pirzola gibi seçenekler de var, böbrek denedik düzgündü.

Çağdaş meyhane bir fiyat performans zirvesi, son ziyaretimizde 4 kişi 1 litre içtik, kızartma, piyaz, arnavut ciğeri, atom ve tam kelle aldık, dolu dolu (sanıyorum buçuk porsiyon) bir tabak da böbrek. Üzerine de meyve toplam hesap 191 lira (Eylül 2016). Mekanın misafirlerini en mutlu ettiği an.

İçeride sigara içilmesine izin verdikleri için dışarıda oturabileceğiniz zamanlarda gitmenizi tavsiye ederim. Tam iş çıkışı saatinde önünde ciddi trafik olacaktır, canınızı sıkmasın, kısa süre sonra yok oluyor tüm trafik.

Çağdaş Meyhane – İletişim

Adres: Hurşidiye, Anafartalar Cd. No:569, 35240 Konak/İzmir
Telefon: 02324892244


Çağdaş Meyhane Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.