1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Nihat Babanın Yeri (Tulumbalı Meyhane)

Nihat Babanın Yeri (Tulumbalı Meyhane)

3

Gönül rahatlığıyla misafir götürebildiğim, sakatat lezzeti konusunda hiç bir zaman pişman etmeyen Nihat Babanın Yeri, bulunduğu muhit ve dekorasyonu düşünülünce biraz yüksek fiyatlı kategorisine giriyor. Ancak İzmir’in en iyi ciğercileri arasında kabul ettiğimi düşününce, İzmir’deki en iyi Arnavut ciğerinin fiyatını neyle kıyaslıyorum ki diye kendi kendime de soruyorum. Çok iyi sakatat yapıyorlar, karşılığını da ödemenizi bekliyorlar.

Benim izlenimlerin Tepecik’teki orijinal yerlerine ait. İki tane şube açtılar, Güzelyalı’da ve Bostanlı’da, oralar göbek atmalık, orijinal yeri muhabbetlik, yemeklik.

Mekan hakkında Vedat Milor’un “hayatta tek dilek hakkım olsa buranın bir şubesini İstanbul’da açılması olurdu” dediğini hatırlatayım.

Nihat Babanın Yeri’nde fiks menü anlaşmadıysanız çok meze almayın, sıcaklar olağan üstü iyi, kapasitenizi onlara ayırın. Sıradan getiriyorlar; tandır, badem, kokoreç, Arnavut ciğeri. Özellikle kokoreç ve Arnavut ciğeri rakipsiz. Daha da devam ediyorlar; Kaşarlı kasap köfte, pirzola. Hala yeriniz varsa enfes kağıtta pastırma.

Ben orijinal yerini tercih ediyorum sakinliği nedeniyle ama yeri biraz ters. Pahalılar ama rakipsizler de, İzmir meyhaneleri yazımızda da kendilerine doğal olarak değindik.

Nihat Baba

Bir ara bu fotoğrafı düzgün bir fotoğrafla değiştirmeliyim.

Nihat Babanın Yeri (Tulumbalı Meyhane) – İletişim

Adres: Zeytinlik Caddesi 1148 Sok. No:47/A, Yenişehir, İzmir
Telefon: +90 232 433 3916

Nihat Baba (Tulumbali Meyhane) Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(3)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.