1. Home
 2. ÖzelDosyalar
 3. İzmir’in En iyi Ciğercileri, İzmir’de Ciğer Nerede Yenir?

İzmir’in En iyi Ciğercileri, İzmir’de Ciğer Nerede Yenir?

Kökenleri Gaziantep’e dayanan biri olarak ciğer seviyorum, elbette yaşadığım yer için İzmir’de ciğer nerede yenir sorusuna cevap aradım, sonuçta ortaya bir İzmir’in en iyi ciğercileri listesi çıktı. Ancak halen kahvaltı için ciğer şiş yapan bir yere denk gelmedim, görürseniz lütfen haber verin, Adana’da ne yenir yazımda bahsi geçen Birbiçer gibi kahvaltıya gidebileceğim bir yer lazım. Aşağıda kendi favorilerimi paylaşıyorum, elbette bu seçim, ben, keyfim ve kahyasının ortak seçimi, zaman içinde güncellenerek değişebilir. Vay efendim bilmemkim nasıl giremedi demeyin, keyfimden giremedi; peki ya bilmemkim, henüz daha gitmediğim başka mekanlar da var, zamanla artık. Şimdilik benim için İzmir’in en iyi 7 ciğercisi bunlar. Öneri mekanlarınızı yorum olarak yazarsanız çok memnun olurum.

1Evimiz - Ciğerci Ali Baba

Evimiz - Ciğerci Ali Baba'nın Yeri; İzmir'de Ciğer Nerede Yenir

İzmir kent merkezi içerisinde olmasa da, il sınırları içerisinde 🙂 Özdere’de yer alan Evimiz restoranı Ali Cengiz Gürsoy işletiyor, halk arasında mekan Ciğerci Ali Baba adıyla da anılıyor. Özellikle yaz aylarında rezervasyonsuz gitmemenizi öneririm. Evimiz restoran hakkındaki genel değerlendirmeme linkten ulaşabilirsiniz, mezeleri de hayli özel ancak olay ciğer. Ali Cengiz bey, eşiyle birlikte hazırlıyor ciğerleri ve lezzetinin sırrını ciğerleri çok iyi temizlemesi olarak veriyor, çok iyi temizlenmeyen ciğer koku yaparmış. Temizledikten sonra ciğerleri dondurup, donuk haldeyken ince ince doğruyor, yaprak ciğeri saçta pişiriyor. Bize göre İzmir’in en iyi ciğercileri listesinin bir numarası. Yolunuz düşerse gitmeyin, İzmir’de Ciğer Nerede Yenir sorusuna cevap ararken bu yazıya ulaştıysanız, Evimiz restorana gitmek üzere özel plan yapın.

Mersin Alanı, 6073. Sk. 19 A, 35485 Seferihisar / Telefon: +90 536 550 3060

Comment(20)

 1. 5. Sanayi’de Meşhur Ciğerci var. Sulu yemekleri de güzeldir ama ciğerinden mutlaka bir yiyin derim.

  1. internetten fotoğraflara baktım, pek leziz görünüyorlar, umarım tez zamanda yolumu düşürebilirim ama henüz oralara hiç yolum düşmemiş olabilir.

 2. Senin ciğer anlayışın yapda kavrulmuş ciğerden öteye gitmez. Sen keyfinden böyle bir kiste yapıyosan bende keyfimden diyorumki sen ciğerden anlamıyosun 🙂

 3. Lefterin Yeri – menderes
  Son Urfalı’nın Yeri – bozyaka
  Hacı baba ile canım ciğerim
  denenmeli

 4. Antepli sen Zarif te kızartma ciğer ye,üstüne kazıklan.Ne yapalım İzmir’de ciğer yok.İyi bir yer var ama,sana ceza olsun.Mangal da 5 tane şiş ve meze.Üstelik Zarif in yarı fiyatına.Antep te yediğine say!

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.