1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Evimiz – Ciğerci Ali Baba’nın Yeri

Evimiz – Ciğerci Ali Baba’nın Yeri

1

Evimiz restoran ve sahibi Ciğerci Ali Baba ile tanışıklığımız hayli kapsamlı. Gezmeyi seven bir ailenin çocuğuyum, zaten kardeş sitemiz de gezi anılarımızı içeriyor. Ailem yazları Gümüldür’de kamp yerinde geçiriyorlar, karavanlarında her yaz 3 ay kadar kalıyorlar, yazlık misali. Biz de arada haftasonları onları ziyaret ediyoruz, bu haftasonlarında ilk tercih ettiğimiz ziyaret noktası da Evimiz restoran oluyor.

İddia ediyorum, İzmir’in en iyi ciğercilerinden biri. Mezelerde ortalama lezzetlere bakınca bir numara yok, dolma, barbunya, şakşuka falan sıradan, ufak dokunuşlar özel mezelerde. Kuru domates salatası, çökelek salatası mutlaka denenmesi gerekenler arasında. Zeytin ve peynirini de öneririm, özellikle peynire bir Ali baba dokunuşu isterseniz zeytinyağlı baharatlı olarak geri alırsınız.

Ciğerci Ali Baba, Evimiz Restoran, Yaprak Ciğer

Ali babanın imza yemeği ise ciğer. Bir dostu poster yaptırıp restoranın duvarına asmış; “şu hayatta ciğeri beş para etmez diyebileceğim tek kişi sensin, ciğerin çok güzel”. Ciğeri gerçekten çok güzel, ciğer sevmem adama bile yedirtir çünkü kokmuyor. Ciğerden uzak duranların yaşadıkları genel problem kokudur, ciğerin içerisindeki damarlar ve o damarlardaki kan kokusu rahatsız eder. İşin ustaları üşenmez o damarları temizler. Ali baba işin ustalarından.

Benden tavsiye etmesi, özellikle lezzet meraklılarına öneririm, Ürkmez’de gece pazarına yakın, dışarıda tabelası bile olmayan Evimiz restorana, diğer adıyla Ciğerci Ali Baba’nın yerine yolunuzu düşürün, özellikle ciğerine bir şans verin. Fiyatlarının da gayet makul olduğunu belirteyim, porsiyon ciğer 18 lira (Temmuz 2017).

Evimiz – Ciğerci Ali Baba’nın Yeri – İletişim

Adres: Mersin Alanı, 6073. Sk. 19 A, 35485 Seferihisar, İzmir

Telefon: +90 536 550 3060

Evimiz - Ciğerci Ali Baba'nın Yeri Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.