1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Öz Şanlıurfa Ciğercisi Vahap Usta

Öz Şanlıurfa Ciğercisi Vahap Usta

1

Aslında ciğerci ama ben lahmacun yemeye gitmiştim Ciğerci Vahap Usta’ya. İzmir’de gönlüme göre lahmacun yapan yer kalmadı diyordum, arkadaş olaya müdahale edip buraya getirdi. Lahmacun ve ciğer yedik, özellikle lahmacunu güzeldi, daha iyi ciğerciler biliyorum İzmir’de. Kendimce bir İzmir’in en iyi ciğercileri yazısı da hazırladım, ancak ciğerci Vahap Ustayı listeye almadım. Bence ustamız İzmir’in en iyi lahmacuncuları listesine girmeyi daha çok hak ediyor, hem de gayet kuvvetli bir aday.

Ben Urfa usulü değil, Gaziantep usulü lahmacunu tercih ediyorum. İki lahmacun arasında önemli harç farkı var, bakar bakmaz anlarsınız, Gaziantep usulü olanın rengi ciddi yeşile çalar. Harcı bolca yeşillik içerir. Vahap Usta Şanlıurfa’lı ve elbette lahmacun da Urfa usulü. Hamuru ince, harcı lezzetli, kurutmadan da pişiriyorlar, ziyadesiyle memnun kaldım. Bir lahmacun üzerine bir ciğer çok geliyor, ikisinden birini yarım sipariş edin bir şekilde, ya da paylaşın. Fiyatları bilmiyorum, arkadaşım ısmarladı.

Lahmacun, Ciğerci Vahap Usta

Öz Şanlıurfa Ciğercisi Vahap Usta – İletişim

Adres: Adalet, 2131/12. Sk. No:35, 35530 Bayraklı/İzmir, Türkiye
Telefon: +90 232 4354758

Öz Sanliurfa Cigercisi Vahap Usta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.