1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Meşhur Ciğerci Lefter’in Yeri

Meşhur Ciğerci Lefter’in Yeri

0

Uzun süredir aklımdaydı Lefter’in Yeri diye de anılan Menderes’in meşhur mekanına gitmek, sonunda özel olarak yolumu düşürdüm. Menderes merkezinde tepesinde kocaman tabelası ile yer alan ufacık bir dükkan, tabelada “Lefter’in Yeri Meşhur Ciğerci Çorbacı” yazıyor.

Çokça övgüsünü işittiğim mekan benim için İzmir’in en iyi ciğercileri listemin de bir adayıydı. Mekanın menüsü hayli dar; kelle paça çorba, ciğer, pilav. Elbette hepsinden tattım. Çorbası gerçek et suyuna, layığıyla hazırlanmış (un çorbası şeklinde değil), etler biraz daha yumuşak olsa bence muhteşem olacak.

Ciğerci Lefter'in Yeri, Mendereste Ciğer Nerede Yenir

Ciğeri ile meşhur Lefter’in yeri, daha önce başka yerde denk gelmediğim şekilde sulu yemek şeklinde yapıyor. Ciğerin suyu kendisinden lezzetli geldi bana, müthiş. Ciğer biraz daha yumuşak olsa o da müthiş olacak. Yancı olarak domates, soğan ve acı kıl biber de geliyor sofraya. Pilav üçlünün en zayıf halkası diyebilirim, üzerine enfes ciğer suyu dökülmüş olmasına rağmen tekrar gittiğimde sipariş etmem diye tahmin ediyorum. Sanıyorum bir dahaki sefere yarım ekmek arası bir porsiyon ciğer isteyeceğim, ekmekleri de taş fırından.

Ciğerci Lefter’in yerinde fiyatlar çok abartı değilse de ortalamanın az üzerinde. Ciğer 16, pilav 5, kelle paça 11 (az porsiyonu 7) lira (Mart 2018).

Lefter’in Yeri – İletişim

Adres: Cüneytbey Mahallesi, İbrahim Turan Cd. No:5, 35470 Menderes/İzmir

Telefon: +90-232-782 1235


Lefterin Yeri Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.