1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Ciğerci Zarif

Ciğerci Zarif

1

İzmir’in efsane ciğercisi; Ciğerci Zarif YENİDEN AÇILDI – TEKRAR KAPANDI ve dükkan kiralık

Not: Dükkan öylece duruyor, umarım sorunu çözüp tekrar hizmet vermeye başlarlar. (Ekim 2019’da yeniden açılmış olduğunu gördüm). Kasım 2020’de dükkan artık kiralık haldeydi.

Yanındaki gökdelenlerden birinin (ki bölgede 3 tane var zaten) yerini anlatıyordum birilerine, iki kişilerdi. Ben anlatmaya, tarif etmeye çalışırken biri diğerine dönüp “Ciğerci Zarif’in orası anlaşılan” dedi. İzmir’in en bilinen restoranı olmaya aday mekanda saçta yaprak ciğer, pilav, cacık ve piyaz dişinda içecekler var sadece. Ön ödemeli para kartları geçmiyor, nakit ve kredi kartı. Öğle saatlerinde çay ikramı falan da yok, servis de çok özenli değil. Porsiyon yaprak ciğer (pek büyük sayılmaz) 14 lira (Aralık 2014). Fiyatı yüksektir ama kaliteyi de bozduklarını da hiç görmedim. Ciğer ve piyaz öneririm, her ikisinin suyuna da ekmek banın diye, pilav üstü olunca ciğer suyunu pilav çekiyor, o da güzel oluyor ama ben genede suyuna bandığınız ekmeğin arasına ciğer ve soğanı koyup yiyin derim. Ünü ve fiyatı ciğerinin kalitesinden ileride ama yine de İzmir’in en iyi ciğercilerinden.

GÜNCELLEME: Kapanmış olması nedeniyle en iyi ciğerciler listesinden çıkardım (ancak Kemeraltı lezzet haritası dahilindeler hala-yeni güncelleme oradan da kaldırdım), yeniden ziyarte edip liste durumunu güncelleyeceğim.

Ciğerci Zarif

Ciğerci Zarif – İletişim

Adres: Şehit Fethi Bey Cad. No:61, Pasaport, İzmir
Telefon: +90 232 445 7526

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.