1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Offal Food – Karşıyaka’da Tava Ciğeri Nerede Yenir

Offal Food – Karşıyaka’da Tava Ciğeri Nerede Yenir

1

Karşıyaka’da tava ciğeri nerede yenir sorusu benim için (üstelik evimin çok yakınında) cevaplandı, Offal Food. Enfes Edirne tava ciğeri ve Arnavut ciğeri yapıyorlar, elbette menü bununla sınırlı değil.

Ben Offal Food’un hikayesinin ilginç buldum. Ege ciğercisinden başlıyor öykü, özünde bir aile işletmesi aslında. Ege ciğercisinde çalışan Mutlu bey, ürünleri restoran servisine taşıma fikrini patronuna taşıyor. Plan, eşi Funda hanımın işin başında olması ve restoranı işletmesi. Ege ciğercisi hem ortak oluyor girişime hem de restoranın malzeme tedarikçisi, yani iş modelleri biraz farklı. Atakent’te Cahar Dudayev bulvarı üzerinde, son dönemlerde bolca restoran açılan bölümde ufak bir yerde planlar gerçekleştiriliyor. Offal kelimesi de sakatat kelimesinin ingilizce karşılıklarından biri.

Karşıyaka’da Tava Ciğeri Nerede Yenir

Karşıyaka'da Tava ciğeri nerede yenir, Offal food

Offal sunduğu ürünlerin bir çoğunu hazır mamul ya da yarı pişmiş olarak Ege ciğercisinden alıyor. Söğüş, beyin salata ve kokoreç bunlar arasında. Kelle paça, ayak paça çorbaları da direk fabrikadan geliyor ama onlar Ege Ciğercisinin piyasada satılan ambalajlı ürünleri gibi değil, fabrikada hazırlanan çorbanın bir kazanı Offal’e geliyor. Bu hamleler işleri pratikleştiriyor, odağın ciğere kaymasını sağlıyor.

Ciğer, Offal’e çiğ olarak geliyor ve sipariş üzerine Edirne tava ciğeri ya da Arnavut ciğeri taze taze hazırlanıyor, özel olarak yolunuzu düşürmeye değer bir lezzet ortaya konuyor. İzmir’in en iyi ciğercileri listesine girmeyi hak edecek kadar iyi. Yapılış videosunu da paylaşıyorum, kaliteli malzeme, iyi ısınmış düzgün yağ işin sırları.

View this post on Instagram

Evimin dibinde, Bostanlı Atakent'te yepyeni bir mekan açılmış ve şahane Edirne tava ciğeri yapıyor ? @caglareskicioglu davetiyle @ozgurgurme önderliğinde, bir kaç hafta önce açılan mekana tadıma gittik. Farklı bir konseptle sakaktat ağırlıklı, sokak lezzetleri sunan bir mekan @offalfood ancak en önemli farkı @egecigercisi ortaklığı ile olması, ham maddeyi çiğ ya da yarı işlenmiş olarak onlar sağlıyor. Ciğer ürünleri direk sipariş üzerine hazırlanıyor, söğüş ve çorbalar siparişiniz ile servise hazırlanıyor, kokoreç ise mekana yarı pişmiş geliyor, istek ile tezgaha düşüyor. Benim favorim edirne ciğeri oldu, ikincilik için ise kokoreç ve arnavut ciğeri arası kararsızım, onlar da süperdi. Görülen o ki benim ciğer tüketimim önümüzdeki dönemde artacak ? #yemekguzel #sakatat #ciğer #liver #ciger #streetfood #sokaklezzetleri #offal

A post shared by Yemek Güzel (@yemekguzel) on

Tamamen mekanda hazırlanan diğer bir lezzet ise ciğer sarma. Bu yemeğin hazırlanma süresi uzun, sipariş üzerine hazırlanamaz, bu nedenle de genelde ancak esnaf lokantalarının menülerinde yer alıyor, hazırlanan miktar birkaç saat içinde bitiyor. (Kemeraltı lezzet haritası efsane mekanlar içeriyor) Offal’de de ciğer sarmalar sipariş üzerine ısıtılarak servise hazırlanıyor, biraz daha geliştirilmeye ihtiyaç duyuyor ürün, ama özlem gidermek için şahane.

Mekan ile tanışamama vesile olan Çağlar Eskicioğlu‘na da teşekkürlerimi sunayım. Son dönemde meze servisine de başladılar, kendi yaptıkları mezeleri sunuyorlar. Gayet doyurucu porsiyon tava ciğer fiyatı 23 lira (Temmuz 2019).

Offal Food – İletişim

Adres: Atakent Mah, Caher Dudayev Blv No:157/C, 35590 Karşıyaka/İzmir
Telefon: (0232) 300 03 60

Offal Food Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.