1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Deniz Kent Restoran

Deniz Kent Restoran

1

Deniz Kent restoran, Karşıyaka belediyesine ait Kent A.Ş.nin bir işletmesi, bu nedenle hiçbir özel marka restoranın konuşlanamayacağı kadar iyi bir yere yerleşmiş durumda. Mavişehir’de deniz kenarında, 2 şeritli arnavut kaldırımlı, trafiğe kapalı bir yolun yanında, adeta yazlık bir mesire yerine gitmişsiniz hissi uyandırıyor. Sahilden çocuklar bisikletle geçiyor, balon satıcıları dolaşıyor, büyükler yürüyüş yapıyor. Siz de milli içki ve rakı keyfi yapıyorsunuz.

İzmir’deki balık restoranları arasında belki de en fazla çeşidi sunan mekan Deniz Kent restorandır. İstanbul’dan gelen kuzenlerim bu mekan nedeniyle İstanbul’a lagos kalmadığını söylerlerdi, gerçek kofanaya bile denk geldiğim oldu. Mekanın mezelerinde benim damak tadıma göre (ki mezeleri nedeniyle sevdiğim mekan yok denecek kadar azdır) hiçbir numara yok. Eşlikçi olarak alın bir iki bişiy elbette ama iştahınızı sıcaklara ayırın. Meze porsiyonlarının büyük olduğunu da belirtmeliyim, 2 kişi iseniz garsonu yarımşar porsiyon almaya ikna etmeye çalışın.

Deniz Kent Restoran, Ahtapot Izgara

Konu garsona gelmişken, mekanın servis elemanlarının en zayıf yönleri olduğunu belirtmeliyim. Ter kokanına da denk geldik, masanın karşı tarafına servis edeni de (eşimin üzerinden benim tabağıma uzanan). Sohbetin ortasına girmek ise adetten gibi davranıyorlar, yuvarlak masada sohbet dönerken, lafı kesip masanın karşısındakine sipariş teyidi sormak gibi saçma şeyler yapabiliyorlar. (Not: son gidişimde bir nebze daha profesyoneldiler)

Mekanın yazlık muhit tadı verdiğini belirtmiştim, bu hem ortalıkta koşturan çocuklar olabileceği hem de kenar masalara seyyar satıcı gelebileceği aklınızda bulunsun.

Mekanın özellikle ara sıcakları çok iyi, kalamar ızgara her gidişimde mutlaka sipariş ettiğim lezzet, halka halka kesilmiş kalamar dilimlerini şişe geçirip ızgara yapıyorlar, süper. Genel olarak ahtapot ızgarayı da güzel yapıyorlar ancak son gidişimde şu güne kadar yediğim en iyi ahtapot ızgara servis edildi, muhteşemdi. Kalabalık grup halinde isek genelde ızgara balık tercih ediyoruz ancak başbaşa bir yemek ise barbunlar genelde beni tavlıyor. Mekanın, mevsimi dahi olsa, sardalya, hamsi, palamut gibi balıkları bulundurmadığını belirteyim, pahalı balık satıyorlar.

İzmir’in en iyi balıkçıları listesi yapsam kesin yer vereceğim Deniz Kent restoranın fiyatların bir belediye işletmesi için fahiş olduğunu belirteyim. Kordondaki balıkçılardan çok daha iyi bir ortama sahip mekanın fiyatları kordon balıkçıları ayarında. Son ziyaretimizde 50lik 105 lira, tek kalamar tava 31 lira, barbunun kilosu 160 lira, tane ahtapot ızgara (fotoğraftaki ) 16 lira idi (Eylül 2017). Henüz en iyi balıkçılar listesi yapmadım ancak Deniz Kent özel günler için İzmir’de restoran önerileri listeme girdi.

Deniz Kent Restoran – İletişim

Adres: 2043 Sk. No: 9 Mavişehir-Karşıyaka/İzmir
Telefon : (0232) 324 1020


Deniz Kent Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.