1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. A7 Şehir Kulübü

A7 Şehir Kulübü

0

Güncelleme: A7 Şehir Kulübü ne yazık ki KAPANDI, artık aynı mekanda İtalyan lokantası Litany hizmet veriyor.

Tepekule’nin en üst katında yer alan A7 Şehir Kulübü adeta İzmir’in az bilinen şehir sırlarından biri. Hem deniz tarafına hem de Folkart kuleleri tarafına cephesi olan restoran modern dekorasyonu, şık sunumları, leziz yemekleri ile öne çıkıyor. Mekana girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey manzara sonrasında da ortadaki kuyruklu piyano olacaktır. Neredeyse her gece o piyanonun başına Aziz Özen geçer ve keyifli, hatıralarda yer etmiş melodilerle yemeklere nazikçe eşlik eder.

İzmir’de özel günler için restoran önerileri yazımızın en iddialı mekanlarından biri olacak A7 Şehir Kulübü. Cumhuriyetin ilk yıllarında var olan Şehir kulübü geleneğini (bu konuda detaylı bilgi peşinde iseniz burada ilginç bir makale bulabilirsiniz) yeniden yaşatmaya çalışıyorlar, iyi ki de yapıyorlar. Üstelik bu geleneği, İzmir mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini de sunarak yapıyorlar.

Kirde, A7 Şehir Kulübü (tadım porsiyonu)
Kirde, A7 Şehir Kulübü (tadımlık porsiyon)

Menüdeki az bulunan yemeklerden biri, Atatürk’ün de çok sevdiği yemeklerden biri olduğu söylenen kirde. Kat kat krepler ve aralarındaki etler hafif yoğurtla servis ediliyor, Osmanlı mutfağının lazanyası belki de ‘kirde’dir. Menüde çökertme kebabı, kuzu etli şevketi bostan, otlu börek, etli pazı sarma, ot kavurması gibi ege bölgesine ait yemekler de yer alıyor, modern lezzetler de.

Mekanın lezzetleri ile tanışmak için Tadım menüsü uygun ancak hayli de fazla, iyi bir yiyici değilseniz bitirmeniz zor (iki kişilik tadım menüsü 135 lira, 35 lik rakı 80 lira, şarap şişeleri 75’ten başlıyor, Nisan 2017). Benim özellikle önereceğim yemekler ise; diyet menüsünde yer alan Izgara Enginar Kalbi, vejeteryan menüde yer alan Ege Otlu Izgara böreği, ve meşhur kirde. Bazı öneriler yazdım ancak diğer yemekler iyi değil gibi bir sonuç çıkmasın, mekanın not ortalaması hayli yüksek.

A7 Şehir Kulübü – İletişim

Adres: Bayraklı Mahallesi, Anadolu Cad. Tepekule Sergi Ve Kongre Sergi Sarayı No:40, 35530 Bayraklı/İzmir

Telefon: (0232) 462 67 30


A7 Şehir Kulübü Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.