1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Dükkan Burger Konak Pier

Dükkan Burger Konak Pier

1

Bir zamanlar İstanbul’da bir şubelerinde yemiştim pahalı ama çok lezzetli burgerini Dükkan Burger’in. Zaman içerisinde İstanbul’da güçleri ve şubeleri azaldı, İzmir’de ise arttı (Aslında İzmit’de bir çiftlikten doğuyor Dükkan Burger hikayesi). İzmir’deki ilk şubeleri de benim de tecrübe ettiğim, Konak Pier alışveriş merkezinin deniz ucundaki yeri oldu.

Dükkan Burger, Günbatımı manzarası

Kapalı yerlerinin bence pek bir numarası yok ancak dışarıda yer alan masaları, özellikle denizin yanında yer alanları çok keyifli. Sonbahar aylarında güneş batımına karşı çok güzel manzarada enfes bir yemek yiyebilirsiniz. İzmir’de özel günler için restoran önerileri listesi hazırlasam kesin üst sıralarda yer alacaktır.

Dükkan Burger’in hayli fiyatlı olduğunu da belirteyim, gündelik yaşamda uğrak yer olarak tutabilmek için sağlam bütçe gerek, özellikle içecek fiyatlarında hayli gaddarlar. Et ve burgerleri ise son derece başarılı. İzmir’in en iyi hamburgercileri arasına alırım ancak birinciliği vermem (Vlounge benim birincim). Kuru dinlendirilmiş etler konusunda ise liderliği alabilirler. Sosis ve köfte beni çok etkilemedi, soğuk et tabağı ise gönlümde taht kurdu, muhteşem bir şarap eşlikçisi. Dükkan Burger’e yegane önerim garsonlarına cep telefonu ile fotoğraf çekimi konusunda eğitim vermeleri.

Dükkan Burger, Soğuk et tabağı

Son olarak evlilik yıl dönümümde gittiğim mekanın en güzel özelliklerinden biri de yemek sonrası çikolata ikram ediliyor olması. Siparişe gerek yok, ortaya kocaman bir kalıp (sanırım bir kilo kadar) Calebout Bitter çikolata geliyor, bıçakla parçalayıp afiyetle yiyorsunuz.

Dükkan Burger – İletişim

Adres: Atatürk Cad. Konak Pier Alışveriş Merkezi No:19 D:4, Konak/İzmir
Telefon: 0232 4842642

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.