1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. EBSOV – Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı – İzmir Sanayiciler Kulübü

EBSOV – Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı – İzmir Sanayiciler Kulübü

2

KAPANDI NE YAZIK Kİ

Ege bölgesi sanayi odası binasının en katında EBSOV’a ait bir lokal bulunmakta, İzmir sanayiciler kulübü adıyla da anılıyor. Bu lokal öğle saatinde açık büfe, akşamları ise alakart servis veriyor. Benim İzmir’in en iyi balık restoranları arasına gönül rahatlığı ile koyacağım mekan özel günler için de son derece uygun bir yer. Sadece oda üyelerine değil, herkese açık EBSOV, sadece oda üyelerine ilave indirim var. Sanıyorum herkese açık olduğu ve de denizi mahsullerini çok iyi yapıyor olduğu çok bilinmediği için fiyatları da rakiplerine kıyasla çok uygun.

Öğlenleri açık büfe var İzmir sanayiciler kulübünde. Otellerdeki gibi çok geniş ölçekli olmasa da marul, domates, salatalık, turşu tarzı sade salata malzemelerinin yanı sıra, fava, dolma, sarma, rus salatası, taze fasulye, piyaz, şakşuka, semizotu ve benzeri yaklaşık on çeşit zeytinyağlı bulunuyor. Çok özel mezeler olmasa da genel olarak tatmin edici lezzetler sunuyorlar (sarmayı hariç tutalım, benlik değil). Tatlı bölümü ise meyveler dışında en az dört çeşit tatlı içeriyor. Pek aram olmadığı için lezzetleri konusunda yorum yapamayacağım. Tek çeşit sıcak yemek yapılıyor, genelde çokça sebzeli köfte ya da tavuk, yanında da pilav ya da fırında patates benzeri garnitürler. Muhteşem değil ama gayet tatmin edici.

Levrek Fileto, İzmir Sanayiciler Kulübü

Çarşamba öğlenleri ise gerçek bir ziyafet sunuyorlar, gitmeden önce telefonla kalabalık durumunu sormakta yarar var, çok kalabalık olabiliyor. İzmir sanayiciler kulübünde çarşamba levrek günü. Kılçıksız şekilde fileto ayrılmış, ızgarada kurutulmadan kıvamında pişirilmiş levrekler çok lezzetli. Ben genelde öncesinde, bazen ayrıca sonrasında deniz mahsulü çorbası da içiyorum. Bizim lokanta balık çorbası gibi efsane değil zaten bunda sadece balık da yok diğer deniz mahsulleri de var. Balık yanına verdikleri kremalı makarna da son derece lezzetli. Israrla öneririm İzmir sanayiciler kulübünün çarşamba öğlen menüsünü. (Ocak 2019’da 25 lira)

Akşamları ise, özellikle ilk sıra masalardan yer ayırtabilirseniz ve pencereleri açabilecek kadar da ısındı ise hava çok keyifli bir akşam sizleri bekliyor demektir. 8. kattan İzmir manzarasına karşı şahane deniz mahsulleri yiyeceksiniz, en son gittiğimde neredeyse kofana boyutuna yaklaşan lüfer denk geldi. Son derece lezzetli ahtapot ızgara, karışık sıcak ot tabağı, kalamar gibi ara sıcaklarla mideleri doldurmuş olmamıza afiyetle yumulduk balıklara da . Üzerine de elbette sıcak helva. İzmir’de ne yenir sorusunun cevaplarından biri balıktır ya, İzmir sanayiciler kulübü bunun için çok iyi adreslerden biri.

Bu güzel mekanı hem Özel günler için İzmir’de restoran önerileri listemize hem de Kemeraltı lezzet haritası kapsamına aldık.

İzmir Sanayiciler Kulübü – İletişim

Adres: Alsancak, Cumhuriyet Bulv. No:63, 35210 Konak/İzmir
Telefon: (0232) 483 20 51

EBSOV Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.