1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Boğaziçi Restoran

Boğaziçi Restoran

0

Boğaziçi restoran yıllardır ara ara gittiğimiz bir yer. İstikrarlı mekanın yemek kalitesini beğeniyoruz. Mezelerden bir şey beklemeyin, o konuda herhangi bir restorandan pek farkları yok, etlere, kebaplara yönelin. Olağanüstü değil, İzmir’de yiyebileceğiniz en iyi etleri, kebapları yapıyorlar diyemem (İzmir’in en iyi kebapçıları listesi yapacağım) ama et servisi yapan içkili mekan olarak çok iyi, belki de rakı-balık alternatifi kadar et-rakı seçeneği olmadığındandır.

Sonuç olarak boğaziçi restorana her gittiğimizde mutlu kalkıyoruz, her seferinde daha sık gelmemiz gerektiğini söylüyoruz eşimle birbirimize, sonuç, son gidişimiz Ocak 2015,  2 kişi tıkabasa yiyip 35lik tükettiğimiz yemek için toplam 150 ödemiştik, bence kalitesine oranla uygun.

Kuzu Şiş, Boğaziçi Restoran

Önerilerim; mini lahmacun yerine iki kişiye 1 ceviz lahmacun sipariş edin, içli köfte de gayet güzeldir. Mevsiminde sıcak ocakbaşı salatası yani köz patlıcan salatası ya da patlıcan kızartma sipariş etmenizi de öneririm. Bu arada yıllardır menü olarak tablet vermelerine de bayılıyorum.

Yorumlarımın Bostanlı şubesine dair olduğunu da belirteyim. Üçkuyular şubesine hiç gitmedim, hiçbir zaman mekanda balık da yemedim. Eskiden sadece et yapardı Boğaziçi restoran, balık servisi vermeye Üçkuyular şubesini açtıktan sonra başladılar ki hatırımda kaldığı kadarıyla orası sadece deniz mahsülü çalışarak başladı. Şimdi her iki şubede de her ikisi de var ama Bostanlı eti, Üçkuyular balığı ön plana çıkarıyor.

Boğaziçi Restoran – İletişim

Adres: Cengiz Topel Caddesi No: 38 / B  Bostanlı/İzmir

Telefon: +90 232 3300013

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.