1. Home
  2. ÖzelDosyalar
  3. Kemeraltı’nda Sabah Çorbası

Kemeraltı’nda Sabah Çorbası

9

İşe vapur ile gelip gidiyor olmak önemli bir keyif, bazı günler uykum bittiği için, bazı günler ise özel olarak erken kalkarak bir önceki vapuru yakalıyorum sırf işe gitmeden evvel Kemeraltı’nda sabah çorbası içeyim diye. Bölgede geçirdiğim on yıldan fazla sürenin sonunda birkaç tane mekanın sürekli müşterisi haline geldim. O mekanlardan ve çorbalarından bahsedeyim istedim. Ben genel olarak sakatat çorbaları denince pek diğerlerinin yüzüne bakmam, direk kelle paça isterim ama 10 yıl bu dolayda geçirince, çok mekanın çeşitli çorbalarını deneme şansım da oldu. Yiyip de bu listeye dahil etmediklerim de var, muhakkak hiç duymadığım yerler de vardır. Yani bu benim için Kemeraltı’nın en iyi 5 çorbacısı, sizin aklınıza gelenleri de yazının altına yorum olarak paylaşırsanız memnun olurum.

1Şaban Usta'nın Yeri

Şaban Usta, Çankaya'da Sabah Çorbası

En uzun süredir müşterisi olduğum mekan Şaban Usta’nın yeri. Bu yazıdaki mekanlar arasında en geniş seçeneği sunan da orası. Pek fazla yerde karşınıza çıkmayacak kuzu ayağı bunlardan biri, kemikli haliyle sunuluyor. Çorbalar genelde çorba kasesinde sunulurken kuzu ayağı çorba tabağına sığabiliyor ancak. Dana ayağı, işkembe, kelle paça, kemik suyuna yapılmış mercimek, beyin hatta tavuk çorbası. Bazen sabah saatlerinde tavuk çorbası yetişmeyebiliyor. Benim tercihim genelde kelle paça ya da tavuk çorbası oluyor.

1340 Sok. No:16, Konak / +90 232 4250143

Comment(9)

    1. sabah hizmet verdiklerini bilmiyordum 🙂 fırsat yaratıp denemeye çalışacağım. Bir kaç kere öğlen gittim, menüde yer alan ürünlerin bazen bulunup bazen bulunmadığını anlayınca gitmez oldum.
      Akrabalarının kurduğu Ustabaşı ise hem Kemeraltı lezzet haritasında hem de Kemeraltı’nın özel lezzetleri derlememde yer alıyor.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.