1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Darağaçlı Fethi Baba’nın Yeri

Darağaçlı Fethi Baba’nın Yeri

1

Yeni keşfettiğim sabah çorbacısı, Darağaçlı Fethi Baba’nın Yeri. Ara sokakta yer aldığı için tarifi biraz zor. Çorbalar kasede değil, hayli derin çorba tabağında geliyor. Yani porsiyonlar büyük. Sofraya hemen limon, roka ve kavrulmuş kurutma kırmızı biber de geliyor. (Kırmızı biberi elinizle kırdıktan sonra burnunuzu siler, hele hele gözünüzü kaşırsanız yanarsınız) Henüz sadece bir defa gitmeme rağmen Şaban Ustayla birlikte favori çorbacılarım arasına girdi. Kelle paça için 8 liralık fiyat da makuldü. Başka bir gün içtiğim tavuk çorbası da son derece lezzetliydi. Öğlenleri tencere yemeği yapıyorlarmış, ana yemek fiyatları 12 lira imiş, tablot usülü alırsanız, az ana yemek, pilav ve cacıkla 14 liraymış (Nisan 2015). Ara sokak bir mekan için hayli yüksek bu fiyatlar.

Darağaçlı Fethi Baba'nın Yeri, Kelle Paça Çorbası

Bir gün öğlen de ziyaret ettim, İzmir köfte ve dolma yedim, Kemeraltı Esnaf Lokantaları listeme de dahil ettim ancak, Darağaçlı Fethi Baba’nın Yeri benim için sabah çorbaları için baki kalacak, hatta Kemeraltı lezzet haritasına dahil etme nedenim de çorbaları. Yemeklerde hiçbir problem yoktu ancak imza yemek de yoktu, bu kaliteyi daha uygun fiyata tabildotçuda da bulabiliyorum. Mekana yayınlayacağım Kemeraltı’nda sabah çorbası yazımda da değindim.

Darağaçlı Fethi Baba’nın Yeri – İletişim

Adres: Gazi Osman Paşa Blv. No:83/A, Çankaya, İzmir

Telefon: +90 232 4251979

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.