1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Ümit Baba Gerçek Adana Kebap

Ümit Baba Gerçek Adana Kebap

1

Yeni adresine taşındı Ümit Baba gerçek adana kebap, eski yerinde de ziyaret etmiştim vaktiyle, adana kebabını beğenmiştim. Ümit baba salı ve cuma günleri çiğ köfte yapıyor ve ikram ediyor. Masaya oturur oturmaz kocaman bir tabak çiğ köfte, yeşillikler, ezme-kaşık salata arası bir salata ile çoban salata geliyor sofraya. Yani en baştan gönül çeliyorlar ikramlarla. Adana kebap ve kendi yapımları ayrandan almıştım ilk gittiğimde. Ayranın bir özelliği yoktu, adana kebap gayet güzel, lavaşları da yumuşacık, ince ve lezzetli. Ancak benden “İzmir’in en iyi kebapçısı” ödülünü hala Fatih kebap alıyor (kimilerine çok yağlı gelecektir Fatih’in kebabı, Ümit baba daha az yağlı yapıyor).

Özellikle çiğ köfte ikramı olan salı ve cuma günleri Ümit Baba’nın fiyat performans oranının son derece iyi olduğunu belirtmeliyim.

Ümit Baba Gerçek Adana Kebap

Sabahları çorba servisi de var. Ben kelle paça hastasıyım, Adana usulü yaptıkları çorbalarıyla çevredeki en iyi olmaya adaylar. Bakır sahanda getiriyorlar, porsiyon boyutu da iyi, öneririm. Hiç terbiye kullanmadan paça yapan Paçacı Remzi Usta ile birlikte en doğulu lezzette çorbayı sunuyorlar.

Taktir ettiğimiz Ümit Baba lezzetlerini tatmaya ara ara devam ediyoruz, özellikle çiğ köfte ikramının olduğu salı ve cuma günleri. Kömür ateşinde pişirdikleri kuru fasulye de tadılacaklar listemdeydi. Bakır sahanda gelen etli kuru fasulyeyi nasıl bu kadar sıcak tutabildiklerine şaşıyorum, adeta pişme sıcaklığında. Kuru fasulye yanına pilav da geliyor elbette, masada fasulye olunca ikramlara bir de biber turşusu ekleniyor. Pilavı sıradan buldum ama kuru fasulye bu çevrede yediğim en iyiler arasına girer, kuzu etinin kokusunu tüm yemek almış ve nefis olmuş. Kaliteli ürün kullandığı belli olan mekanın biber turşusu da kütür kütürdü, acısı da çok zalim değil.

Sadece ikram edilen çiğ köfteyle bile karnınızı doyurabileceğiniz mekanın fiyatları da uygun. Masa donatılma şekli Adana’da ne yenir yazımızda bahsettiğimiz gibi, adana usulünce.

Ümit babayı hem Kemeraltı lezzet haritası kapsamına, hem de Kemeraltı’nda sabah çorbası derlemelerime dahil ettim.

Ümit Baba – İletişim

Adres: Yenigün Mahallesi, Gazi Osman Paşa Bulvarı, No 17, Konak, İzmir

Telefon: +90 232 4454383

Ümit Baba Gerçek Adana Kebap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.