1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Köfteci Okan

Köfteci Okan

0

Köfteci Okan’a gittiğinizde, masaya oturmadan önce bir miktar sıra beklemeye hazırlıklı olun derim. İlk gidişimde görevli 2 kişi yer alan 4 kişilik bir masaya yönlendirdi bizi, masada oturanlar ama biz oturuyoruz gibi bir tepki verdi. Görevli oturun oraya diye üsteleyince adam iyice şaşırdı. Buralarda, bunun gibi çok iş yapan mekanlar için bu tip durumların yaygın olduğunu ben anlattım amcaya. Bırakın masaların sıklığını, oturduğunuz masada bile kendi özel alanınız olmayacak.

Artık otomatikleşmiş siparişin (tek, buçuk, duble, karışık, sadece köfte) dışına çıkarsanız işiniz zor, mesela ben piyaz alma konusunda ilk iki gidişimde muvaffak olamamıştım. Bir kere piyaz aldıktan sonra da tekrar sipariş etme gereği duymadım, vasattı. Köfte güzel. Benim öncelikli tercihim %100 dana köfte değildir, içerisine kuzu girdiğinde gönlüm kayar, Köfteci Okan bana göre normal, tamamı danadan köfteler yapıyor, kurutmadan, yakmadan, düzgün pişirerek yapıyor (not: vaktiyle tavuk ilave ediyormuş köftesine, ülkemizde bunu yapmak yasak, ceza yemiş, köfte formulünden tavuğu çıkarmış).

Köfteci Okan

Çöpşiş beni tatmin etmedi ki beni artık sadece kuzu çöp şiş mutlu ediyor, dana çöp şiş her yerde sert oluyor, Köfteci Okan’da da sertti. Tavuk ızgara kurutulmadan tadı yerinde bırakılarak pişiriliyor, gayet güzel. Sonuçta köftecide köfte yenir (bazen Ciğer de yapıyorlarmış).

Köfteci Okan fiyatlar konusunda ise muhteşem. Karışık ya da sadece köfte yemenizden bağımsız olarak, bir buçuk porsiyon 11 lira (Şubat 2019). Yolunuz Kemeraltı’nın kalbine düşerse şans vermenizi öneririm, elbette Kemeraltı Esnaf lokantaları listemizden bir restoran seçmezseniz.

Köfteci Okan, Kemeraltı lezzet haritası içindeki seçkin lezzet noktalarından biri.

Köfteci Okan – İletişim

Adres: 850 Sokak No:38 Kemeraltı, İzmir

Telefon: +90 232 4254232

Köfteci Okan Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.