1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Efem Kuzu Çevirme

Efem Kuzu Çevirme

1

Efem kuzu çevirme, adı üzerinde kuzu çevirme odaklı çalışıyor. Söylediklerine göre yoğun günlerinde 6 adet kuzuyu çevirebiliyorlarmış. Bu yüzden gitmeden önce rezervasyon yapmakta fayda var. Biz gittiğimizde büyücek bir grup vardı ancak o grup dışında sakindi, bir sıkıntı yaşamadık. Zaten mekanları, özellikle hava dışarıda oturmaya müsade ediyorsa, hayli geniş.

Efem kuzu çevirme 1971 yılında açılmış. Menüleri geniş, pide, pizza, ızgara et, kebap, kiremitte et, kiremitte tavuk, saç kavurma ve çeşitli mezeler sunuyorlar.  Efem Kuzu Çevirme’de alkollü içecekler de servis ediliyor.

Efem Kuzu Çevirme

Biz ilk önce büyük bir kayık tabak salata, kızartma ve acılı yoğurt söyledik. Aydın civarında yoğurtlu ezmelere mutlaka koyu kese yoğurdu konur. O yüzden krema gibi, içine biraz mayonez vb. malzemelerin katıldığı yavan yoğurtlu mezelere benzemez. Aslında bence kese yoğurdu (biz Aydınlılar süzme yoğurda kese yoğurdu deriz) biraz keçi sütü de içermeli. Hatta Denizli yöresinin isli denen bir kese yoğurdu vardır, bence yoğurtların kralı odur ama maalesef bulmak zordur. Çabuk bozulduğu ve talibi de az olduğu için İzmir’deki mandıralar getirmiyorlar maalesef.

Gelelim ana yemeklere. Madem Nazilli bölgesindeyiz, Nazilli pidesi söylememek olmaz. Bol kaşarlı kuşbaşılı pidelerimizi yedikten sonra, kuzu çevirmelerimiz geldi, kemiklerinden ayrılmış halde, kurutulmamış, sulu sulu, nefis.

Üzerine de elbette bol tahinli, tahinli pide alınmalı.

Efem Kuzu Çevirme – İletişim

Adres: Büyükdağlı Mahallesi, Çoban Küme Evleri, No:68, Kahvederesi, Karacasu, AYDIN
Telefon: +90 256 4412331

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.