1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Radika Yemek Evi

Radika Yemek Evi

0

İzmir Çankaya tarafında çalıştığım için öğle yemeklerini de sürekli bu çevrede yiyorum doğal olarak. Süreklilik arz ettiği için de ekonomik, sağlıklı ve lezzetli çözümler bulmaya çalışıyorum. Sabit fiyatla farklı çeşitlerde yemek sunan mekanlar da uğrak yerlerimden oluyor, Radika yemek evi gibi.

Gurme lezzet arıyorsanız Radika yemek evi size uygun bir restoran değil, siz aradığınızı Kemeraltı esnaf lokantaları yazımda bulacaksınız. Burası uygun fiyata, sağlıklı, düzgün yemek yeme yeri. Öğünü 9 lira (ekim 2016). 2 alternatif sunuyor mekan konuklarına, 3 çeşit yemek ya da kocaman tek tabak. Çorba, ana yemek ver yardımcı yemek (pilav vb.) şeklinde üç tabaktan oluşan bir tepsi alabilirsiniz. Yaygın tercih ise aşçı tabağı. aşçı eline tabağı alıyor, o gün pişenlerin hangisinden istiyorsanız bir kaşık koyuyor, tabak dolana kadar.

Aşçı Tabağı, Radika Yemek EviRadika yemek evinde hemen girişte sıcak yemeklerin olduğu bölüm var. Tabağı doldurtmaya oradan başlıyorsunuz, sıcaklarla iş bitince tabak arka tarafa, soğukların olduğu geçiyor yani diğer aşçıya devroluyor. Orada son dokunuşları yaptırtıp alıyorsunuz tabağınızı. Tabildotçuların ortak özelliği olarak self servis.

Üst kat asma kat olduğu için hafif sallanıyor ve tavan yüksekliği az, alt katta da sadece bir kaç kişinin oturabileceği yer kalıyor yemeklerin yer aldığı alan dışında. Dışarıya yol kenarına masalar koymuşlar, keyiflisi buralarda oturmak. Keyifli oturma yeri dışarıda olunca kış aylarında daha az uğradığımız bir durak oluyor. Kemeraltı tabildotçuları listemde de yer alacak olan Radika yemek evi, ByQushane‘nin giderek düşen performansı sonrası bizim uğrak yerimiz oldu. Ancak önemlice bir kusurlarını görüyorum, tuz ayarlaması konusunda dikkatsiz davranıyorlar, bir seferinde tüm soğuk yemekler ciddi az tuzlu idi, bir ziyarette de yemeklerden biri çok fazla tuzlu idi. Umarım bu konuda da standartlarını sürekli kılmayı başarırlar.

Radika Yemek Evi – İletişim

Adres: Akdeniz Mah. 1340 Sk. No:10 / Pasaport / Izmir
Telefon: +90 232 484 0482

Radika Yemek Evi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.