1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Esnaf Lokantası Mahmut Usta

Esnaf Lokantası Mahmut Usta

1

Kemeraltı’nın en lezzetli esnaf lokantası olmaya aday bir yer Esnaf Lokantası Mahmut usta. Hisar camiinin arkasında kalan mekanı bulmak için sormak gerekebilir, pek yol üstü değil.

Esnaf Lokantası Mahmut Usta aslında Bizim lokanta geleneğinden geliyor. Kemeraltı esnaf lokantaları yazımda da bahsetmiştim, bizim lokanta geleneğinden gelip de ismini kullanmayan tek mekan burası. Mahmut usta 15 yıl çalışmış Bizim lokantanın Mehmet ustasının yanında, sonra burayı açmış. Bizim lokantanın alıştırdığı balık çorbası, işkembeli nohut, ayak paça burada da var. Ancak diğerlerinde olmayan bir biber kızartması var ki, mutlaka tadın derim.

Çorbalar efsane; Pazartesi ve perşembe günleri ayak paça, salı ve cuma günleri balık çorbası, çarşamba günleri ise işkembe çorbası yapıyorlar. Cumartesi de kelle paça günüymüş ama ben hafta sonları işe gitmiyorum ne mutlu ki.

Esnaf Lokantası Mahmut Usta, Atom Kokoreç yemeği

Mahmut usta bir de muhteşem atom kokoreç yemeği yapardı, bayılırdım. İçerisi badem ve uykulukla doldurulmuş atom kokoreci patates ve domates ile birlikte İzmir köfte gibi pişirirlerdi, sulu yemek olarak. Bayılırdım ama ne yazık ki müşteriler tarafından çok yağlı bulunmuş, artık büyük sarım kokoreçten dilim kesip yapıyorlar. Hala çok güzel ama eskisi efsaneydi.

Mevsime göre çok özel lezzetler de bulabileceğinizi hatırlatayım, şevketi bostan, arapsaçı hatta çağla badem yemeği bunlardan bazıları. Son olarak Esnaf Lokantası Mahmut Usta’nın diğer adının da Az Yemekçi olduğunu hatırlatayım. Hazırladığım Kemeraltı lezzet haritasına keyifle dahil ettim kendilerini.

Esnaf Lokantası Mahmut Usta – İletişim

Adres: Konak Mahallesi, 876. Sk. No:64, 35250 Konak/İzmir
Telefon: +90 232 484 54 83

Esnaf Lokantası Mahmut Usta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.