1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Ferhat Büfe – İzmir’de Balık Ekmek Nerede yenir?

Ferhat Büfe – İzmir’de Balık Ekmek Nerede yenir?

1

Muhtemelen İzmir’in en iyi balık ekmekçisi Ferhat Büfe’ye bir türlü yolumu düşürememiştim. Nihayet başardım, üstelik havanın da çok güzel olduğu bir günde. Beni oraya götüren arkadaş, ilk sevinci hemen önünde otopark bulunca yaşadı, genelde bulunmuyormuş. Arabadan inerken de inşallah çok sıra yoktur dedi. Boş masa olduğunu görünce de ikinci sevinci yaşadı.

Ferhat büfe Narlıdere balıkçılar çarşısının hemen girişinde sağda. Binanın denize bakan yönünde piknik masaları şeklinde masalar var. Onlarca masa hafta içi bile yeterli olmayabiliyor. Hemen her şey self servis Ferhat Büfe’de. Gidip siparişinizi kendiniz veriyorsunuz, ödemeyi de nakit olarak yapıyorsunuz. Kredi kartı kullanılmıyor, yemek kartları falan zaten yok. İçeceğinizi, aldıysanız midye dolmanızı kendiniz alıp masanıza dönüyorsunuz. Balık hazır olunca onlar ismen seslenerek ya sizi çağırıyorlar, ya da size getiriyorlar, yoğunluğa göre artık.

Sardalya Tava, Ferhat Büfeİzmir’de balık ekmek nerede yenir sorusunun ilk cevabı olan Ferhat büfe gerçekten bunu hak ediyor. Kılçıksız sardalya tava benim İzmir’de yediğim en çıtır olanı. Midye dolma düzgün ancak çok daha iyilerini yemişliğim var farklı yerlerde. Mekanın artık  şöhretini paraya çevirmekte olduğunu da belirtmeliyim, fiyatlar porsiyonlardan büyük. Ancak çok çeşit sunmayıp bir üründe mükemmel seviyedeler adeta, bir porsiyonda 8 adet çıtır çıtır sardalye sunuyorlar, öneririm.

 

Ferhat Büfe – İletişim

Adres: Yalı, Mithatpaşa Cd. No:463, 35310 Küçükkaya/Güzelbahçe/İzmir
Telefon: +90 232 2346064

Ferhat Büfe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.