1. Home
  2. ÖzelDosyalar
  3. Az Hazırlıklı Ucuz Yemek

Az Hazırlıklı Ucuz Yemek

0

Düşük bütçeyle karın doyurma konusunda bir yazı hazırlamıştım; ucuz yemek, mekana gidip, oturup yiyebilecek olduklarınıza dair, yani her hali ile hazır. Bu sefer biraz sizin emeğinize ihtiyaç duyan önerilerimi toparladım. Bu ürünleri satanlar çoğunlukla size oturacak yer sunmayacaktır, bu listedeki yiyecekler için en azından oturup elinizdekileri koyacak bir yer bulmanız gerekecektir. Bazılarında ise ilave gereçlere ihtiyaç duyabilirsiniz, çatal gibi ya da kaynar su gibi. Hedefimiz yine, İzmir Kemeraltı fiyatları ile 5 liranın altında karın doyurabilmek. Bu yazıdaki az hazırlıklı ucuz yemek alternatifleri arasında ambalajlı ürünlerin de yer aldığını belirteyim. Katkı maddesi içeren bu ürünlerin insan sağlığına olumsuz etkileri olduğu iddia edilmektedir (sağlık örgütleri bu iddiayı ciddi bulmuyorlar ve bunların kullanımını yasaklamıyorlar). Şahsen ambalajlı ürün kullanımını en aza indirmek gerektiğini düşünüyorum, tüketmemenizi öneriyorum.

1Hazır Makarna

Hazır Makarna, Az Hazırlıklı Ucuz Yemek

Az hazırlıklı ucuz yemek önerilerimizin ilki, içerisine kaynar su koyup 3 dakika beklettiğinizde hazır olan makarnalar. Bir paket ile doymanızı beklemiyorum elbette, en azından 2 paket tüketileceğini varsayıyorum. Bazı markalar, ürünü hazırlayabileceğiniz kutusunda, yanında plastik çatal ile satıyorlar, elbette bunlar daha pahalı. Kutusuz olanlardan ise hedef maliyetimize 3 paket almak mümkün. Eğer kutusuz olanı hazırlayabileceğiniz ekipmanınız yoksa bir kutulu bir poşetli almanızı öneririm, poşetli için de diğerinin kutusunu kullanabilirsiniz.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.