1. Home
  2. ÖzelDosyalar
  3. Ay Sonu İçin Ucuz Yemek Önerileri

Ay Sonu İçin Ucuz Yemek Önerileri

1

Özellikle ay sonlarında, paralar suyunu çekmiş, ay başında gelecek para sabırsızlıkla beklenirken karın doyurma maliyeti can sıkıcı olabiliyor. Öğle yemeklerinin ucuz yollu atlatılması gerekebiliyor. Ucuz yemek, ucuz karın doyurma hakkında bir çalışma yapayım dedim. Paylaşacaklarım ülkemizin hemen her yerinde bulunur ama ben gözlemlerimi İzmir Kemeraltı’na dayandırdım. Ucuz yemek öğünü hedef bütçesi olarak 5 lira belirledim, elbette içeceği de dahil etmedim, ofiste suyumu içiyorum.

Bu listede derlediklerimin hepsi restorana gidip oturup, servis alıp yiyebildiklerim. Sizler de eklemek istediklerinizi yorum olarak eklerseniz memnun olurum. Biraz emek isteyenler, en basitinden yiyecek yerini sizin ayarlamanız gerekenler için ayrı bir liste yapacağım.

1Midye Dolma

Midye Dolma, Çarşı Balık

Biz İzmir’liler olarak midye dolma konusunda hayli şanslıyız, kolaylıkla bulabiliyoruz. Lise yıllarımda bir midye dolmacı okul duvarına yanaşırdı öğle saatlerinde, ergen bünyenin kaç midye dolma ile doyabileceğini varın siz düşünün. Midyeci, öğrencide çok para olmayacağını gayet iyi bildiği için yarım ekmek arasını midye dolmalarla doldururdu, yerdik doyardık, ucuz yemek. Yaş ilerleyince bu durum değişti elbette, artık sadece midye dolma yiyerek doyabiliyoruz üstelik 5 liraya. Kemeraltı’nda, özellikle eski balık halinin olduğu yerde bir kaç dükkan birden var, 5 liraya 25 tane irili ufaklı karışık midye satıyorlar, hayli doyurucu oluyor.

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.