1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Perpetual Rome – İtalya’da Şef Restoranı

Perpetual Rome – İtalya’da Şef Restoranı

1

Perpetual Rome benim şu güne kadar yaşadığım en özel yemek tecrübelerinden biri oldu. Belki farkındasınızdır dünyada yeme içme tecrübesi konusunda yeni bir akım var, ben şef restoranları olarak adlandırıyorum bu akımı. Şefin şov yaptığı (yanar döner gösteri değil, lezzet şovu), daha önce yapılmamış lezzetler ortaya koyduğu, genellikle tadım menüsü içeren restoranlar. Bu mekanların bir çoğunun Michelin tarafından ödüllendirildiğinin, derecelendirildiğinin farkındasınızdır, Perpetual de, henüz yıldız almamış olsa da Michelin listesinde yer alıyor.

Öncelikle mekanın harika dekorasyonu ve aydınlatmasından bahsetmeliyim. Karşılama bölümünde şarap ön plana çıkarılmış . Restoran bölümü sadece 30 sandalyeye sahip, erkenden rezervasyon yapmadan yer bulmak zor. Mobilyalar son derece sade ve konforlu. Işıklandırmaya ise çok ciddi kafa patlatıldığı belli. Ortam hem loş hem de değil. Masaların tam ortasına nişanlanmış aydınlatmalar karşınızdaki kişiyi rahatça görmenizi sağladığı gibi yemekleri de aydınlık şekilde gösteriyor, ki bu sunumlar net görülmeyi hak ediyor. Perpetual gourmet restaurant tanımının detaylarda gizlendiğini gösteriyor

Perpetual restoran hem ala carte, yani dilediğinizi seçtiğiniz menü sunuyor, hem de tadım menüleri var. Tadım menüsü birbirinden özel 11 lezzetten oluşuyor. Elbette ufak porsiyonlar halinde servis ediliyor, 11 tabak servis ediliyor sonuçta. Kesinlikle aç kalınmadığını belirtmeliyim ama tıka basa doyulması gibi bir durum da yok. Restoranda herkesin düzgün İngilizce konuştuğunu ve her servis öncesi o tabak hakkında bilgiler paylaştığını belirtmeliyim.

Perpetual Rome

Tadım menüsünün tüm lezzetlerini aşağıda foto galeri olarak paylaşıyorum. Birimiz tadım menüsü alırken diğerimiz menüden sipariş edip paylaştık. Hayatımızda yediğimiz en lezzetli makarnalardan birini tattık, dana kuyruklu (pöç) fetucini makarna, bir de harika bir dil balığı tattık. Bizler için çok leziz bir tecrübe oldu.

Perpetual Rome – İletişim

Adres: Piazza Iside, 5, 00184 Roma RM, İtalya

Telefon: +39 06 6936 7085

 

1

Perpetual Rome, Tadım menüsü

Tadım menüsünün ilk tabağı fotoğrafta yer alan Pic Nic, gördükleriniz ekmek değil 🙂

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.