1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. 3 Sixty – Nafplio’da Gurme Akşam Yemeği

3 Sixty – Nafplio’da Gurme Akşam Yemeği

1

Nafplio boyutunda bir kentte 3 Sixty gibi bir mekana denk geleceğimi hiç düşünmemiştim, gurme akşam yemeği vesilesi oldu mekan. Eski kentin içinde, 130 yıllık iki katlı binanın alt katında yer alıyor mekan, tasarımı ise tarihi havayı bozmadan modern hava katacak şekilde yapılmış.

Şık bir “wine & grill” mekanı olarak öne çıksa da aslında ciddi bir gurme mekanı hatta neredeyse bir şef restoranı. Sadece modern kaliteli etler yok menülerinde, modernize ettikleri geleneksel Yunan lezzetlerine de yer vermişler. Bu modern dokunuşlu lezzetler, etlerden daha çok beğenimi kazandı, çok cesur davranıp harika sonuçlar almışlar.

Nafplio’da Gurme Akşam Yemeği

3 Sixty - Nafplio'da Gurme Akşam Yemeği

Fotoğrafta gördüklerinizden bahsedeyim, soldaki salata, güzel soslu, lezzetli. Onun sağındaki börek ise içerisinde arapsaçı içeriyor, peynir ise görüldüğü üzere üste eklenmiş. Bizde genelde anason kokusu nedeniyle tercih edilmez, halbuki arapsaçı çok yakışmış. En sağdaki ise bir başyapıt adeta, Carob Dakos adını vermişler ve giriş yemekleri arasına koymuşlar. Tabanda keçi boynuzundan yaptıkları ekmeği (zeytinin yanında duran) ufalayıp ceviz ile sıkıştırmışlar, üzerinde Domokou adlı peynir var, onun üzerinde ise ekşili domates reçeli. Yani bambaşka bir “cheesecake” ortaya çıkarmışlar.

Bacon’a sarılmış ızgara patlıcan ve peynir de ayrı bir lezzet zirvesiydi. Başlangıç tabakları o kadar beklenmedik şekilde güzeldi ki restoranın asıl uzmanlık konusu olan etler konusunda bir sürpriz olmayacağı belliydi. Devasa çıtır çıtır bir şnitzel ve picanha adını verdikleri angus ızgara ile devam ettik. Çatlamak üzereyken çikolata üçlemesi adını verdikleri nefis tatlı ile son vuruşu yaptılar.

Mekanın çoğu yerel üreticilerden edinilen, gurme akşamı yemeği için çok iyi şarapları olduğunu da belirtmeliyim. Nafplio gibi çok da büyük olmayan bir mekanda böyle özel lezzetler sunan bir restoran olmasına çok memnun oldum.

3 Sixty – İletişim

Adres: Βασ. Αλεξάνδρου και Φερραίου, Nafplio 211 00, Yunanistan
Telefon: +30 2752 028068

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.