1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Happy Italy; İzmir’de Parmesan Tekerinde Makarna Nerede Yenir?

Happy Italy; İzmir’de Parmesan Tekerinde Makarna Nerede Yenir?

0

Bir süredir internette parmesan tekerinde makarna videoları görüyor ve özeniyordum, İzmir’de bunu yapan mekan arıyordum, yoktu. Nihayet İzmir’de parmesan tekerinde makarna nerede yenir sorusunun bir cevabı var; Happy Italy. En baştan belirteyim, daha önce hiçbir yerde tatmamıştım bu şekilde yapılan makarnayı, beklentim yüksekti, beklentilerim karşılanmadı.

Happy Italy küçük, özellikle kış aylarında servis imkanı sınırlı, salıncaklı oturma düzeni ile olağanüstü sevimli bir dekorasyona sahip bir yer. Italyan mutfağından örnekler içeren, yenilikçi bir menüsü var. Alkol servisi yok ancak bitişik mekan bar, barın garsonunu çağırıp, ondan hizmet alabiliyorsunuz, ödemeyi de ona yapıyorsunuz. Biz cuma akşamının en yoğun saatinde, tüm masalar doluyken gitmiştik, servis hayli aksadı.

Pizza Fries, Happy Italy

Pizza fries adını verdikleri patates sipariş ettik baştan, kavurma ve biber ile harmanlanmış patates kızarmalarının üzerine peynir eritilmiş, muhteşemdi. Gecenin açık ara en iyisinin masaya ilk gelen olduğunu sonradan anladık.

İzmir’de Parmesan Tekerinde Makarna Nerede Yenir?

Dört kişiydik ve hepimizin en çok merak ettiği parmesan tekerinde makarna idi, 2 porsiyon sipariş ettik. Memleketi Parma’dan getirttikleri parmesan tekerini, içerisine mutfakta pişmiş olan kremalı makarna konmuş halde yanınıza getiriyorlar. Bu tekniğe Luigi usulü deniyormuş, masa yanında güzelce bir karıştırıyorlar makarnayı peynir tekeri içerisinde, servis tabaklarına alıp sunuyorlar. Baffino adını alan bu makarnayı etli, tavuklu ya da somonlu alabiliyorsunuz, et, ufak bir kasede ayrıca getiriliyor. Açıkçası biz peynir tadını alamadık, krema tadı çok ağır basmış ve yemeği de hayli ağır hale getirmiş. İlk bakışta porsiyon küçük görünüyor ama bitirmesi o kadar kolay değil. Beraberinde gelen et çok lezzetli.

Parmesan Tekerinde Makarna Baffino, Happy Italy

2 de pizza sipariş ettik, pizzaları yarım yarım farklı türde yapabiliyorlar ve garson bu konuda bilgilendiriyor. Pizza’da kullanılan malzemeer gayet lezzetli ancak genişçe çıtır çıtır kenar son derece yavan, yani hamuru lezzetli değil. Ancak büyük porsiyon servis ediyorlar, kenarlarını yemeden de doyulur.

Baffino adı verilen Parmesan tekerinde makarna 28 lira, pizzalar 19-35 lira aralığında, gecenin favorisi pizza fries ise 26 lira (Mart 2017) Happy Italy’de.

Happy Italy – İletişim

Adres: Bostanlı Mahallesi, Cemal Bülbül Sk. 27 A, 35590 Karşıyaka/İzmir
Telefon: +90 232 505 28 28

Happy Italy Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.