1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Bulvar Piliç

Bulvar Piliç

0

Ah Bulvar Piliç’in o nar gibi kızarmış kanatları yok mu, beni benden alıyor. Piliç çevirme yapan çokça yer var, en ara sokaktaki kasabın önünde de bir çevirme ünitesi bulabiliyorsunuz. İzmir’de en iyi piliç çevirme nereden alınır diye sorarsanız benim verecek çok net bir cevabım yok. Gözlemim, çok iş hacmine sahip olanlarınki daha lezzetli oluyor. Genelde butik lezzetlerden hoşlanırım, iş fabrikasyona döndükçe lezzetlerin yavanlaştığını gözlemlerim, ancak konu piliç çevirme olunca en kritik unsur tazelik oluyor gibi. Yüksek iş hacmine sahip Bulvar Piliç de en iyi piliç çevirmecilere aday oluyor böylece.

Baharatları ya da tavuğa uyguladıkları terbiye ile fark yaratmaya çalışan piliç çevirme mekanları da denemişliğim var. Bu mekanlar genelde “lezzetimiz farklı, fiyatımız da farklı olsun” yaklaşımı ile hareket ettiler, sonuç hüsran oldu hep, kapandı mekanlar. Artık benim bildiğim klasik piliç çevirme mekanları var, Bulvar Piliç de en iyilerinden biri.

Piliç Çevirme, Bulvar Piliç

Bütün tavuk dışında baget, kanat gibi parça tavuk da yapıyor mekan, ancak ya telefonla rezerve etmelisiniz (02323624634), ya da erkenden orada olmalısınız. Daha kanatların olmasına 10 dakika varken, “usta şu kanatlardan 8 tane” diye parmağınızla işaret edince “yanlış görüyorsun abi, kanat kalmadı” cevabını alabilirsiniz, “butları da mı yanlış görüyorum”, “evet onları da yanlış görüyorsun”. Ben buna benzer konuşmayı bir kaç sefer yaşadım. Bütün tavuğunu hiç denemedim, butlar çok güzel, kanatlar enfes. İzmir’deki en iyi piliç çevirme yapanlardan biri Bulvar Piliç.

Bulvar Piliç – İletişim

Adres: Şehitler Bulv. No:4, Karşıyaka/İzmir, Türkiye
Telefon: +90 232 362 4634

Bulvar Piliç Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.