1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Xenon Cafe – Nafplio’da Harika Cafe Bar

Xenon Cafe – Nafplio’da Harika Cafe Bar

0

Nafplio’nun tarihi bölgesinin ortasındaki meydana (Syntagma meydanı) bakan binalardan biri restore edilmiş, üzeri Xenon Inn otel, altı Xenon Cafe olmuş. Aslında bir cafe bar, Nafplio merkezinde, Sytagma meydanında bir şeyler yiyip içip ortamın keyfini sürme için ideal.

Benim genel olarak cafe bar tarzı yerlerden çok bir lezzet beklentim olmaz, ama Xenon’a giderken beklentinizi gönül rahatlığıyla artırabilirsiniz, özellikle de lokma konusunda. Bir cafe bar için çok ilginç ama hayatım boyunca yediğim en iyi lokmalardan biriydi, benim İzmir’de yaşadığımı da hatırlatayım bu yorumla beraber.

Biz ilk önce Xenon Unique Cocktail ile başladık. içerisinde tutku meyvesi ve limon da yer alan, tatlıya kaçmayan çok keyifli bir kokteyldi. Yemek konusunda iki farklı menüleri var. Yunan lezzetleri menüsü, günlük pişen yemeklerden oluşuyor ve güncelleniyor. Normal menü ise içki yanı atıştırmalıklara yönelik, pizza, burger, kızartma tarzı yemekler içeriyor.

Xenon Cafe - Nafplio'da Harika Cafe Bar

Biz Yunan lezzetleri menüsünden köfte, ana menüden ise Xenon pizza ve Xenon burger aldık. Hepsini de bir cafe beklentisinin üzerinde performansta, lezzette bulduk. Özellikle pizza bizi şaşırttı, ekmek dilimleri kullanmışlar taban olarak, malzeme kalitesinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama ciddi şekilde leziz bir sonuç elde edilmiş.

Xenon Cafe – İletişim

Adres: Πλατεία Συντάγματος 2, Nafplio 211 00, Yunanistan
Telefon: +30 697 700 7271

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.