1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Windows On The Bay, Hilton, İzmir’de Nerede Evlilik Teklif Edilir?

Windows On The Bay, Hilton, İzmir’de Nerede Evlilik Teklif Edilir?

0

İzmir’in en çok evlilik teklif edilen mekanı pek tartışmaya gerek vermez şekilde Windows On The Bay restorandır, İzmir’de nerede evlilik teklif edilir sorusunun akla gelen ilk cevabı. Cuma ve Cumartesi akşamları neredeyse teklif gerçekleşmeyen gün olmuyormuş, hatta bazen 3 ayrı teklif gerçekleştiği oluyormuş. Mekan da bu konuda son derece tecrübeli, ihtiyaç duyulan düzen ve organizasyon konusunda yardımcı oluyorlar.

İzmir’de Nerede Evlilik Teklif Edilir

Özel günler için İzmir’de restoran önerileri listemizde de kıymetli yere sahip mekanın öncelikle vurucu yanı sunduğu enfes İzmir manzarası ve günbatımı. Manzarayı ayak uçlarına kadar sunmak için masaların olduğu bölüm kat seviyesinin iki basamak üzerine taşınmış ve camlar yere kadar indirilmiş. Özellikle cam kenarı masalara oturulduğunda manzara görüşünü engelleyen hiçbir şey kalmıyor arada. 9 numaralı masa özellikle tercih ediliyormuş.

Masaya oturduğunuzda manzara sonrası ikinci dikkat çeken şey masalardaki tabaklar oluyor. 9 Eylül Üniversitesi güzel sanatlar fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan tabakların hiçbirinin bir benzeri, eşi yok. Her tabak diğerinden farklı, yemek servisi başlanırken yerlerini düz renk tabaklara bırakan bu servisler keyifli bir karşılama oluşturuyor.

Windows On The Bay Yemekleri

Windows on the bay restoranın Türk ve İtalyan lezzetlerini harmanladığı bir menüsü var.  Biz ziyaret ettiğimizde sevgililer günü özel menüsü belirlenmişti ve normal menülerinde yer almayan, farklı bir meze tabağı ile başlangıç yaptık. Çok kaliteli peynirler, somon füme ve enginardan oluşan tabakta, enginara yapılan ufak kişniş dokunuşu dikkat çekiyordu.

Sonrasında normal menüsünde de yer alan karidesli risotto’nun sevgililer gününe özel olarak içerisine az pancar katılarak pespembe hale getirilmiş versiyonundan yedik. Olağanüstü lezzetliydi, içerisine parmesan peyniri de giren, bolca karides içeren risotto aklımızı aldı diyebilirim.

Hilton Windows On The Bay, Seafood Risotto

Menüden Lezzetler

Menüden, hiç özelleştirilmeden önümüze gelen lezzetler ise karides ve ahtapot şiş ile bozdağ kebabı oldu. Ahtapot ızgaranın şu güne yediklerim arasında en iyiler arasına girdiğini belirtmeliyim. Diğerleri ise o akşam tattığımız diğer lezzetlerin yanında güçlü kalamadılar.

Tatlı son ise Sabayon ile oldu. Daha önceden bilmediğim sabayon, yumurta ile yapılan muhallebi kıvamlı bir tatlı harç. Bunu dağ meyveleri üzerine koyup sonra da pürmüz ile pişiyiorlar, böylece hem biraz karamelize ediyorlar hem de yüzeyine çıtırtı eklemiş oluyorlar.

İzmir’de nerede evlilik teklif edilir sorusunun akla gelen ilk mekanında, elbette hem bu özellik, hem olağanüstü manzara ve nezih ortam ürün fiyatlarına yansıyor.

Windows On The Bay – İletişim

Adres: İsmet Kaptan Mahallesi, Hilton Izmir, K: 31, Gazi Osman Paşa Blv. No:7, 35210 Konak
Telefon: (0232) 497 60 60

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.