1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Samko’nun Yeri, Mersinli’de Meyhane

Samko’nun Yeri, Mersinli’de Meyhane

1

Atatürk stadının orada yer alan Samko’nun yeri, Mersinli de şaşırtıcı derecede büyük bir meyhane ve birahane. Giriş kısmında boyutlarını hiç hissettirmeyen mekanın koridor olarak kullanılan ufak (aslında dışarıdan bakınca tamamı bu olmalı hissi veriyordu) bölümden arka tarafa geçince onlarca masanın sıra sıra yer aldığı büyük açık alana ulaşılıyor.

Dört tarafı kapalı, üzeri ise açılır kapanır sistem ile örtülmüş avlu hayli geniş. Bir kenarda açık ve kocaman mutfak var. Mekanın tavanı açılabildiği için sigara içilmesi serbest ancak geniş ve tavanı yüksek olduğu için çok rahatsızlık vermiyor. (İzmir Meyhaneleri arasında bu konuda en kötüsü Orhan 1989 idi, çok rahatsız olmuştum) ara ara da çatıyı bir açıp kapıyorlar, içerisinin çok soğumasına da izin vermeyerek.

Mekanın mezelerinde en ilginç olanı turşu biberli yoğurtlu mezeydi, geri kalanlar arasında diğer meyhanelere fark atacak bir lezzet yok. Dil-beyin tabağı oldukça başarılı.

Samko'nun Yeri, Mersinli'de Meyhane

Sakatat sever bir grup olarak saçta pişen ve saçta servis edilen uykuluk ve kokoreç sipariş ettik. Her ikisinin lezzetini de zayıf bulduk. Altında alevi ile saçlar masada durdukça da daha çok pişmeye ve kurumaya başladı, sonları iyice tatsız oldu. Memnun kalmadığımızı garsona bildirdik, ızgaraya dönelim istedik ancak ciğer konusunda yine saçta yapmayı önerdiler, hayli torpilli bir porsiyon geldi, servisten kısa süre sonra da gelip altındaki ateşi söndürdüler, daha iyi sonuç aldık. Izgara köfte de oldukça iyiydi. Bir daha ki sefere ızgaralar üzerine yürüyeceğim.

Büyücek ve şık bir meyve tabağı da ikram edildi. Fiyatlar hakkında da bilgi ekleyeyim, dil beyin tabağı 30 lira, mezeler 9 lira, sıcaklar 25 ila 30 lira (Şubat 2020).

Samko’nun Yeri – İletişim

Adres: Gazi Osman Paşa, Kamil Tunca Cd 5 B, 35090 Bornova/İzmir
Telefon: 0507 460 21 81

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.