1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Numan Pide – Kemeraltı’nda Kıymalı Pide Nerede Yenir?

Numan Pide – Kemeraltı’nda Kıymalı Pide Nerede Yenir?

1

Numan pide, bol kepekli çıtır çıtır hamuru ile İzmir’in en iyi pidecilerinden biri. Çok lezzetli kıymalı pide harcı ile ise bence İzmir’in en iyi kıymalı pidesinin üreticisi. Kestane pazarı ile Başdurak camii arasında kalan Numan pide, 2 katlı mekanı ile geniş bir oturma imkanı sunsa bile yer bulamamışlığım var. Öğle saatlerinde yoğunluk nedeniyle servis gecikebiliyor ancak aksamadan, atlanmadan hizmet veriliyor.

İlk kez ziyaret edenler için menülerinde 2li, 3lü tadım pideleri yer alıyor, farklı çeşitleri tatmak için iyi seçenekler. Ben de ilk gidişimde bunlardan seçmiş ve sade kıymalı kısmına özellikle hayran kalmıştım. Sonraki ziyaretlerimde farklı türlerini de denesem de kıymalı pide favorim olarak kaldı. Pideleri porselen tabak yerine ahşapta servis etmeleri de ayrıca iyi, böylelikle pide hemen soğumuyor.

Kıymalı pide, Numan Pide

Numan pidenin fırını sokaktan görülür halde, gitmişken mutfağı izlemeye de biraz vakit ayırmanızı öneririm. Özellikle fırının içerisindeki pideler çok iştah açıcı görünüyorlar. 1988 yılında açılmış bu mekan ünlenmeye başladığında da taklitleri çıkmaya başlamış, onlar da “başka şubemiz yoktur” tabelasına ihtiyaç duymuşlar. Bu ünü hakediyorlar, benim Kemeraltı’nın özel lezzetleri listemde de kıymalı pideleri ile yer alıyorlar.

Numan Pide – İletişim

Adres: 876. Sk. No:8, 35250 Konak/İzmir

Telefon: +90 232 4897089

Numan Pide Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

tags:

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.