1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Öztat Kardeşler Lokmacısı – İzmir’de Lokma Nerede Yenir ?

Öztat Kardeşler Lokmacısı – İzmir’de Lokma Nerede Yenir ?

3

Öztat kardeşler tatlıcısı tam 85 yıldır İzmir’de lokma nerede yenir sorusuna cevap oluyor. Elbette sadece lokma yapmıyorlar, aşure ve irmik helvası da uzmanlıklarından.

İzmir’de ne yenir yazımda değinmiştim, lokma genelde satışı olan bir tatlı değildir, hayrına dağıtılır, satışını yapan çok az bulunur. Ancak hayır için yapılan lokmalar sevgili Celaleddin Arpat abinin harika tanımlaması ile aslında pişidir. Pişi hamuru kızartılır ve şuruplanır, ki mesela Manisa’da şuruplanmadan peynirle de servis edilir. Bu lokmalar bekleyince yumuşar, halbuki Öztat kardeşlerde lokmalar herzaman çıtırdır. Bu nedenle İzmir’de lokma nerede yenir sorusuna rahatlıkla İzmir’de lokma Öztat kardeşlerde yenir cevabı yakışır.

İzmir’de Lokma Nerede Yenir

İzmir'de Lokma Nerede Yenir, Öztat Kardeşler Lokmacısı, Aşure

85 yıl kısa süre değil, artık dükkanı üçüncü kuşak işletiyor. İlk açıldıklarında sadece lokma yapıyorlarmış, geçen yıllarda çeşitler artmış. Aşure, irmik helvası, güllaç, revani, baklava, tulumba tatlısı, kadayıf, kemalpaşa tatlısı… Mekanda çeşit bol ancak kalırsa durumu var, geçenler öğle saatinde uğradığımızda lokma kalmamıştı. Lokma servisi verdikleri bir araçları da var. Öztat kardeşler, hazırladığım Kemeraltı lezzet haritası bünyesinde de yer alıyor.

Öztat Kardeşler Lokmacısı – İletişim

Adres: Akıncı Mahallesi, Anafartalar Cd. No:735, 35240 Konak/İzmir

Telefon: +90 232 445 87 09


Öztat Kardeşler Lokmacısı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(3)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.