1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Hatay Han – İzmir’de Yaprak Sarma Nereden Alınır?

Hatay Han – İzmir’de Yaprak Sarma Nereden Alınır?

0

Hatay Han benim için İzmir’de yaprak sarma nereden alınır sorusunun da cevabı aslında. Çok lezzetli yağ kullanıyorlar ve bolca ekşili yapıyorlar, benim kalbimi çalıyorlar. Bolca kuşüzümlü, tatlımsı yaprak sarma seviyorsanız doğru adres burası değil.

Yaprak sıkıntı yaratabilen bir konu, mekanda arada bu konuda sıkıntı yaşandığına tanık oldum. Yaprak pişmek bilmediği için sert kalabiliyor ya da onu pişirmeye çalışırken pirinçler lapa olabiliyor. Yakın zamanda bir ziyaretimde yaprak tedarikçilerini değiştirdiklerini söylemişlerdi, o günden beri performans farkına rastlamadım.

Hatay Han İzmir'de Yaprak Sarma nereden alınır

Hatay Han yöresel ürünlerde satıyor, meze de. Mezelerini de favorilerim arasına alırım, bol sarmısak ya da bol nar ekşisi kullanmakta onlar da benim gibi hiçbir sakında görmedikleri için tam benim damak tadıma göre oluyor. Humus konusunda da hayli iddialılar, benim İzmir’de yediğim en iyi ikinci (birincim Suriye Lokantası Sindibad).

Zaman zaman farklı Hatay lezzetleri de yapıyorlar, ben whatsapp duyuru gruplarına kaydoldum, özellikle biberli/katıklı ekmek yaptıklarında kaçırmamaya çalışıyorum.

Hatay Han – İletişim (İzmir’de Yaprak Sarma Nereden Alınır)

Adres: 6470/1. Sk. No:36, Atakent, Bostanlı, İzmir

Telefon: +90 232 3303013

Hatay Han Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.