1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Kanaat – Gaziemir Esnaf Lokantası

Kanaat – Gaziemir Esnaf Lokantası

0

Gaziemir esnaf lokantası konusundaki arayışımda çok mutlu bir keşif oldu Kanaat Lokantası. Çalıştığım şirket yani adresine taşındığında en büyük kaygım yemek konusundaydı, bir alışveriş merkezinin karşısına taşındığı için AVM yemekleri hakkında üzülüyordum. Ancak araç konusunu çözebildiğimiz günler için şahane bir seçeneğimiz var.

Esnaf lokantaları konusunda, eski ofis Çankaya’da olduğu için çok şanslıydım, Kemeraltı Esnaf Lokantaları diye bir dosya hazırlayabilecek kadar :). Çok mutluyum ki beni lezzet konusunda ziyadesiyle tatmin eden Kanaat lokantasını buldum.

Gaziemir Esnaf Lokantası: Kanaat

Mekana varınca ilk dikkat çeken mermer masalar oluyor. Hemen her esnaf lokantasında olduğu üzere masalar paylaşımlı. Önce masaya değil, yemek tezgahına yönelmelisiniz, tezgahın arkasında iki beyfendinin içten gülümsemeleri sizi karşılayacak. Çeşitler gün be gün değişiyor, genelde çorba çok göz önünde durmuyor, çorba konusunu sormanızı öneririm, tavuk suyu denk gelebilir, ya da benim çok beğendiğim kelle paça.

Kanaat Lokantası, Gaziemir Esnaf Lokantası, Enginar Dolma

Henüz tatma şansı edinemediğim kadınbudu köfte çok övülen yemeklerinden. İzmir köfte, lahana sarma, yaprak sarma, kuzu incik haşlama çok güzel yaptıkları yemeklerden, et suyuna yaptıkları mantı da çok leziz. Benim kadınbudu köfteyi henüz tatmamış olmamın sebebi ile şu aralar enginar dolma ile aynı tezgaha düşüyor olmaları. Yapraklı enginar içerisine yapılan dolmaya Kemeraltı’nda bile rastlamamıştım.

Benim için birincil Gaziemir esnaf lokantası rolünü kapan Kanaat Lokantası fiyatlarına ise şöyle örnek vereyim; enginar dolma 15, incik haşlama 20, az kelle paça 5 lira (nisan 2018). Bence son derece uygun bu fiyatlar. Gaziemir bölgesinde lezzetli yemek arayışında, esnaf lokantası arayışında olan herkese tavsiye ederim bu yılların mekanını.

Kanaat Lokantası – İletişim

Adres: Akçay Caddesi No:195 Gaziemir / İzmir

Telefon: +90 232 251 68 19

Kanaat Lokantasi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.