1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Menemenci Akın – Kemeraltı’nda Menemen Nerede Yenir?

Menemenci Akın – Kemeraltı’nda Menemen Nerede Yenir?

2

Menemenci Akın için en büyük şanssızlık sanırım konumu. Çalıştığım şirketten öğle yemeği için yürüyüpgidebileceğim bir mesafede, ki zaten ara ara oraya kadar yürüyorum. Fakat Menemenci Akın yan komşu olarak İzmir’de söğüş nerede yenir sorusunun benim için bir numaralı cevabı olan cimboma sahip. Oraya kadar yürüyorum ve çoğunlukla kendimi yan dükkanda buluyorum.

Kemeraltı’nda Menemen Nerede Yenir

Menemen sevenler ikiye ayrılır, soğanlı menemenciler ve soğansız menemenciler. Ben son derece koyu bir soğanlı menemen taraftarıyım,  hatta soğansız menemene başka isim verilmesi gerektiğini düşünürüm, mesela melemen olabilir. Konunun ciddiyetini şöyle anlatmaya çalışayım; ben yazılımcıyım, liderliğini yürüttüğüm, mimarı olduğum ilk yazılım projesinin ismi mn2 idi. Açık açık menemen demek uygun kaçmazdı sonuçta.

Menemenci Akın, Kemeraltı'nda Menemen Nerede Yenir

Soğansızına melemen ismini verdiğim menemenin nerede yenilmesi gerektiği sorusuna da (şimdilik rakipsiz olarak) cevabım Menemenci Akın. Kemeraltı’nda benim bildiğim diğer menemen yaptığını iddia edenler hep soğansız yapıyorlar. 🙂 Menemenci Akın hem soğanlı yapıyor, hem aşırı pişirmeden, kurutmadan yapıyor,  hem de kaşarlı, sucuklu, kıymalı vb birçok seçenek sunuyor. Benim tercihim genelde acılı, kaşarlı, sucuklu şeklinde oluyor. Bence soğanı biraz daha çok olsa daha güzel olacak, hatta bir de sarımsak eklese, muhteşem olacak. Menemenci Akın, hazırladığım Kemeraltı lezzet haritası bünyesinde de yer alıyor.

Menemenci Akın – İletişim

Adres: Konak Mahallesi, 854. Sk. 8/a, 35250 Konak/İzmir
Telefon: +90 232 483 18 82

Menemenci Akın Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(2)

  1. Menemen asıl soğansız olanıdır. Soğanlı menemen, osmanlı zamanında kış aylarında biber bulamayan aşçıların soğan koyması ile ortaya çıkmış ve menemen yemeğinin içine etmişlerdir. GERÇEK MENEMEN KESİNLİKLE SOĞANSIZ olur. Hele hele içine asla kaşar konmaz. Pul biber konmaz. Karabiber kafidir. Domates-Biber-Yumurta-tuz-Karabiber ile yapılanı gerçek Menemen’dir. Ötekiler çamurdur. Ha… yenilir elbet. Zevk meselesi ama gerçek menemen soğansız olur.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.