1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Manh Manh – Atina’da Çağdaş Yunan Mutfağı

Manh Manh – Atina’da Çağdaş Yunan Mutfağı

0

Manh Manh ya da Mani Mani, Atina merkezinde çok keyifli bir mekan. Atina’da çağdaş Yunan mutfağı ile kendinizi şımartmak için ideal. Mani ismi aslında Mani yarımadasından geliyor ve mekan tüm malzemelerini Mani ve Mora yarımadalarından temin ediyor, yani Atina’nın güneyinde kalan bölgeden. Mekan iki katlı binanın üst katında yer alıyor, rahat dekorasyonlu ama terası manzarası falan yok, yemekleri ile ön plana çıkıyor.

Biz başlangıçlardan ahtapot ızgara, souvlaki adında Yunan usulü şiş kebap ve ev yapımı börek tercih ettik. Ahtapotu fava ile servis etmek bir Yunan geleneği gibi, bence güzel bir ikili (Katıldığım bir İzmir meze atışması etkinliğini, humusla karıştırılmış ahtapot kazanmıştı, o da çok güzeldi, bu tip birliktelikler aklınızda olsun). Souvlaki dürüm şeklinde servis edildi, çöp şiş olarak gelmedi, külah şeklinde soslu olarak hazırlamışlar, akşamın en lezzetlisi olmaya adaydı. Peynir ve patlıcanlı yapılmış el açması böreği de çok leziz bulduk.

Pie, Manh Manh - Atina'da Çağdaş Yunan Mutfağı

Çağdaş Yunan Mutfağı

Ana yemek olarak biz kuzu eti ve horoz söyledik, menüde dana ve balık seçenekleri de var. Kuzu eti, beluga mercimeği adında ufak tip bir mercimekle servis edildi, horoz eti ise sarma yapılmış. Manh Manh’ın kendi markaları olarak ürettirdiği şarap servis ettiğini de not düşeydim, beyaz şarap tercih ettik ve beğendik.

Tatlı olarak çikolatalı parfe ve milk pie adıyla geçen, muhallebi, krem karamel arası olan tatlıları denedik. Çikolata parfeye yaptıkları incir dokunuşunu ve milk pie’a kattıkları portakal ile tarçın kurabiyeleri çok leziz olmuş. Atina’da çağdaş Yunan mutfağı denemek isterseniz, mutlaka ziyaret edin.

Manh Manh – İletişim

Adres: Falirou 10, Athina 117 42, Yunanistan
Telefon: +30 21 0921 8180

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.