1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Sur Balık Cihangir

Sur Balık Cihangir

0

Sur Balık Cihangir ziyaretini güzel manzarası ve leziz deniz mahsulleri için planlamıştık, beklentilerimiz karşılanmakla kalmadı çok da ötesine geçildi. Meğerse özünde çok iyi bir meyhaneymiş Sur Balık Cihangir, ki bu durum benim gözümde restorandan daha ileri bir durum.

Bir yeri meyhane yapar nedir sorusunun cevabını İzmir meyhaneleri yazımda vermeye çalışmıştım, bu yazıda pek bahsetmeyeceğim, kendisine meyhane diyen yüksek müzikli ortamlar değil kastettiğim. Sur balık, harika manzaralı, binanın en üst katında bulunan yerinde, birbirine yeterli aralıkla yerleştirdiği masaları, masa ahengini bozmadan yaptığı servisi ve müdavimleri ile meyhane havasını yakalamış. Meze dolabı mekanın bir duvarını kaplıyor ve ot mezesi çeşitliliği İzmir’den gelen bizleri hayrete düşürecek boyutta. Mezelerin yanında geniş çeşitlilikte rakılar var, bazı açık şişelerin üzerinde sahiplerinin isimleri yazıyor. Zaten bir mekanı meyhane yapanşeylerden biri de müdavimleridir. (Bizim gittiğimiz gece Selçuk Yöntem de dostları ile oradaydı ve muhtemelen düzenli bir müşterileri)

Sur Balık Cihangir, Balık Adana Kebap

Sofraya getirilen zeytin, baharatlı, sarmısaklı zeytinyağı ve dereotlu peynirli ekmek daha ilk baştan lezzet seviyesini ortaya koyuyor. Mezelerden özellikle Lübnan usulü fattoush ve Girit ezme benim özellikle kalbimi çalanlar oldu. Biz sıcaklara ahtapot ızgara ile başladık, son derece de memnun kaldık ama onun üzerine gelen balık adana kebap adeta aklımızı aldı. Levrek etinden hazırladıkları kebap, balık tadını ezmeden, şahane bir kebaba dönüşmüş, elbette normal bir kebap kadar yağlı da değil, bayıldık.

Dondurulmamış patatesten yapılma köy usulü patates kızartması zaten benim her zaman takdir ettiğim ürünlerdendir, hakkını ziyadesiyle verdim. Kalamar ızgara da gecenin yıldızlarından biriydi, fileto açılmış bütün kalamar ızgara da pişirilip rulo halinde servis ediliyor. Geceyi çikolatalı sufle ile taçlandırdık. Çok memnun ayrıldığım mekan bundan sonraki İstanbul seyahatlerimde önceliklerimden olacak Sur Balık.

İletişim – Sur Balık Cihangir

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Ykş. Cad D:No:36, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: +90 212 245 10 87

Sur Balık Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.